Trwa ładowanie...
d3o3jxg

Wesela plenerowe kontra w lokalu. Jakie będą nowe wytyczne i różnice w organizacji tych przyjęć?

Wesele w plenerze czy na sali? Jakie będą różnice w organizacji tych dwóch rodzajów imprez. Choć na wiadomość o zwiększeniu limitu osób na przyjęciu czekało tysiące par młodych, gdy emocje opadły pojawiło się wiele znaków zapytania co do nowych wytycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wesele na sali kontra w plenerze
Wesele na sali kontra w plenerze (Getty Images)
d3o3jxg

W środę 27 maja premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 czerwca możliwa będzie organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. - Chcę też wszystkim, którzy przygotowują się do wesel powiedzieć, że to najważniejsze w życiu wydarzenie będzie mogło się odbywać od 6 czerwca z udziałem 150 osób - powiedział. Dodał, że weselnicy będą mogli bawić się bez maseczek na twarzach. Wraz z podaniem tej informacji, obok radości pojawiło się wiele znaków zapytania.

Wesele plenerowe vs. w lokalu. Jakie różnice i obostrzenia?

- Niecierpliwie czekamy na wytyczne sanitarne, czyli na jakich zasadach mają się odbywać przyjęcia weselne. Zakładamy, że będą zbliżone do tych, które obowiązują dla gastronomii. Na te informacje czekają przede wszystkim właściciele sal weselnych – mówi WP Kobieta Ewa Wardęga-Sawicka, rzecznik Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

d3o3jxg

Jeżeli chodzi o wytyczne dla wesel plenerowych i tych w pomieszczeniach, rzeczniczka uważa, że mogą być zbliżone. – Zakładam, że te obostrzenia mogą być identyczne. Ale dopóki te wytyczne nie zostaną opublikowane, nie można mówić o konkretach - tłumaczy.

Zaznacza również, że poważnym problemem jest brak regulacji, a niektóre sale weselne odmawiają organizacji przyjęć nawet na odległe terminy czerwcowe, ponieważ nie mają pewności, czy będą mogły sprostać wytycznym zawartym w rozporządzeniu i na czas się przygotować.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o3jxg

Podziel się opinią

Share
d3o3jxg
d3o3jxg