Wetrzyj w muszlę. Biel będzie aż razić po oczach

Specjalna mikstura doczyści najbrudniejszą muszlę klozetową
Specjalna mikstura doczyści najbrudniejszą muszlę klozetową
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

07.02.2024 13:40, aktual.: 07.02.2024 15:14

Muszla klozetowa z widocznymi zaciekami i grubą warstwą kamienia raczej nie zachęca do korzystania z niej. Istnieje prosty sposób, by odzyskała dawny blask i higieniczną czystość. Przygotuj pastę, która rozprawi się nawet z najgorszym brudem.

Utrzymanie czystości w toalecie wcale nie jest prostą sprawą. Korzystamy z niej wielokrotnie w ciągu dnia, a gromadzące się w muszli klozetowej wirusy i bakterie nie spłyną w momencie spuszczania wody. Co gorsze, nagromadzony brud unosi się w powietrzu, infekując także podłogę i ściany. Pozostaje też nieestetyczny osad.

Nałóż i spłucz. Muszla będzie lśnić

Nieczystości w połączeniu z twardą wodą odpowiadają za powstawanie rdzawych zacieków, z którymi może sobie nie poradzić nawet agresywna chemia ze sklepu. Specjalistyczne żele i płyny są na dodatek drogie oraz mało ekologiczne. Można ograniczyć ich zużycie, przygotowując wybielającą miksturę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kamień ustąpi zdecydowanie szybciej, gdy połączysz odrobinę żelu do WC z pastą do zębów i płynem do płukania ust. Taka mieszanka z powodzeniem usunie nawet stary brud, a na dodatek wyjątkowo świeżo pachnie. Tajemnicą sukcesu są proporcje.

Do plastikowego lub szklanego pojemnika wlej dwie łyżki płynu do płukania ust, cztery łyżki pasty do zębów i dolej odrobinę płynu do czyszczenia toalet. Dokładnie wymieszaj, a następnie zaaplikuj powstałą miksturę na pokryte kamieniem elementy muszli. Najlepiej zrobić to tuż przed wyjściem z domu do pracy lub na noc. Mieszanka będzie miała czas, by zadziałać.

Na koniec wyszoruj muszlę klozetową szczotką, by usunąć resztki kamienia. Po spłukaniu wody toaleta będzie lśnić czystością, a po rdzawych zaciekach nie zostanie nawet ślad.

Domowe sposoby na czystą muszlę

Innym sposobem na usunięcie uporczywego osadu jest wlanie do muszli napoju typu cola, w którym obecny jest kwas węglowy. Po godzinie wszelkie zanieczyszczenia powinny zniknąć. Zwolennicy domowych sposobów cenią też mieszankę octu, soli i płynu do prania. W mig rozprawi się z zabrudzeniami, a przy okazji odświeży toaletę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także