Weź z lodówki i wsmaruj w patelnię. Będzie jak nowa

Jak wyczyścić przypalone garnki?
Jak wyczyścić przypalone garnki?

22.05.2024 09:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trudno jest przywrócić do idealnego stanu silnie zabrudzone i przypalone sprzęty kuchenne. Często nawet użycie drogich, specjalistycznych detergentów nie przynosi pożądanych rezultatów. Istnieje jednak prosty i skuteczny sposób, który może ułatwić to zadanie.

Garnki są jednymi z najtrudniejszych do utrzymania w czystości przyrządów kuchennych. Codzienne ich użytkowanie zwiększa ryzyko przypadkowego przypalenia. Wystarczy moment nieuwagi, aby przypalić garnek lub patelnię.

Usunięcie przypaleń może być skomplikowane i czasochłonne, a w najgorszym wypadku takie naczynie wydaje się nadawać tylko do wyrzucenia. Jednak czy na pewno? Przedstawiamy prosty domowy sposób, który pomoże oczyścić nawet najbardziej zanieczyszczone sprzęty, przywracając im blask i wygląd "jak ze sklepu".

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo

Prosty i ekologiczny sposób. Sięgnij do lodówki

Mimo że specjalistyczne środki czystości bywają kosztowne, nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Oprócz tego, coraz więcej osób decyduje się na bardziej ekologiczne podejście do prowadzenia gospodarstwa domowego, rezygnując z używania silnych detergentów. Preferujemy wtedy proste i skuteczne metody dostępne dla każdego.

Jest pewien sprawdzony sposób, dzięki któremu brud z łatwością zniknie nawet z bardzo przypalonych garnków. Wszystko, czego potrzebujemy, można znaleźć w każdej kuchni. Zamiast męczyć się z szorowaniem przypalonej patelni, wystarczy sięgnąć po keczup.

Keczup jest dobry do wszystkiego. Nawet do czyszczenia

Choć może się to wydawać dziwne, keczup jest doskonałym środkiem do usuwania trudnych zabrudzeń z garnków i patelni. Jest tani, a jego działanie w kuchni może nas zaskoczyć. Jeśli keczup doskonale sprawdza się jako dodatek do wielu dań, dlaczego nie miałby pomóc w czyszczeniu naczyń? Wystarczy zmieszać go z odrobiną wody i nałożyć na najbardziej zabrudzone miejsca. Taka mieszanka powinna działać przez około 30 minut.

Po tym czasie wystarczy spłukać keczup i umyć sprzęty jak zwykle. Zabrudzenia znikną, a my zaoszczędzimy czas i wysiłek, uzyskując olśniewający efekt. Jest to prosty sposób, który nie tylko oszczędza czas, ale także pieniądze.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. Tu znajdziesz najnowsze wywiady i historie. Dołącz do nas i zaproś znajomych. Czekamy na Ciebie!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.