Trwa ładowanie...

Wynieś z piwnicy. Inaczej grozi ci mandat

W piwnicach można znaleźć wiele rzeczy, na które zwykle nie ma miejsca w domu lub mieszkaniu. Okazuje się jednak, że nie wszystko można w niej przechowywać, a za umieszczenie tam pewnych przedmiotów grożą kary.

Pewnych przedmiotów nie wolno trzymać w piwnicyPewnych przedmiotów nie wolno trzymać w piwnicyŹródło: Adobe Stock
d1nm42t
d1nm42t

Piwnica to wyjątkowo przydatne pomieszczenie do przechowywania przedmiotów, które zwykle nie mieszczą się w domu lub są używane sporadycznie. Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnących kupić nieruchomość wymienia ją jako jeden z podstawowych punktów na liście oczekiwań. Są jednak takie przedmioty, których nie powinno się przetrzymywać w piwnicy i warto wiedzieć, co to jest, aby uniknąć kary.

Nigdy nie trzymaj tego w piwnicy. Możesz dostać mandat

Przede wszystkim w piwnicy nie powinno się trzymać substancji zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Szczegółową listę można znaleźć w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Triki na sprytne sprzątanie, których nauczyła mnie mama

Nie wolno więc przechowywać tam materiałów i substancji łatwopalnych, takich jak butle gazowe, materiały pirotechniczne (w tym fajerwerki), środki do dezynfekcji, rozpuszczalniki, pojemniki z benzyną czy resztkami farb. Za niezastosowanie się do tych przepisów grozi m.in. mandat.

d1nm42t

Nie najlepszym pomysłem jest także składowanie w piwnicy mebli, zarówno drewnianych, jak i wykonanych ze sklejek, które mogą się szybko zapalić. Z kolei tapicerowane sprzęty wchłaniają wilgoć i po pewnym czasie mogą nie nadawać się do ponownego użytku.

Ubrania, książki i zabawki

Z podobnych względów lepiej nie trzymać w piwnicy także książek, ubrań lub zabawek. W tym wypadku nie chodzi jedynie o kwestie związane z ewentualnym pożarem, ale ze wspomnianą wcześniej wilgocią, która sprzyja rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Podziemne pomieszczenia to również nieodpowiednie miejsce do składowania starego sprzętu elektronicznego. Zepsute i zużyte starocie najlepiej oddać do punktu zbierającego tego typu odpady.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nm42t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nm42t