Blisko ludziWypadek Polki na Dominikanie. Potrzebna pomoc

Wypadek Polki na Dominikanie. Potrzebna pomoc

Marta Janecka
Marta Janecka
Źródło zdjęć: © Facebook.com
oprac. MKO
11.01.2022 10:51

Młoda Polka doznała poważnego wypadku na Dominikanie. Pochodzącą z Warszawy Martę Janecką, scenarzystkę, potrącił rozpędzony autobus. Kobieta przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. Siostra poszkodowanej zorganizowała zbiórkę na pokrycie kosztów leczenia i transportu do Polski.

Do wypadku na karaibskiej wyspie doszło w nocy z 8 na 9 stycznia. Kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Początkowo pojawił się apel o krew dla Marty Janeckiej. Obecnie potrzebne jest również wsparcie finansowe. Leczenie oraz sprowadzenie do Polski rodzina kobiety oszacowała na 500 tysięcy złotych.

Wypadek Polki na Dominikanie

Marta Janecka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Aktualnie jest w śpiączce.

"Ma połamane wszystkie kończyny. Złamaną nogę w kolanie, kość udową w 3 miejscach, połamaną miednicę, liczne złamania, w tym otwarte. Straciła bardzo dużo krwi. W tym momencie jest zaintubowana i jest w śpiączce" - pisze Małgorzata Janecka-Górecka na stronie zbiórki.

Młodą Polkę czekają liczne operacje, a następnie długa rehabilitacja. Jednak zanim do nich dojdzie, potrzebne jest przeniesienie kobiety do specjalistycznego ośrodka.

"Czekamy na ustabilizowanie, które umożliwi przeniesienie do odpowiedniego szpitala i przeprowadzenie niezbędnych operacji. Przed nami liczne operacje i transport Marty do Polski, a następnie długa rehabilitacja" - czytamy.

Zbiórka dla Marty Janeckiej

Siostra Marty Janeckiej zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc rodzinie w poradzeniu sobie z sytuacją. Potrzebne będą środki na leczenie, transport oraz inne wydatki związane ze sprowadzeniem kobiety do Polski.

"Pomóżmy Marcie wrócić do zdrowia i do Polski!" - apeluje autorka zbiórki. "Marta jest nie tylko wspaniałą przyjaciółką, ale też zaangażowaną twórczo i profesjonalną współpracowniczką. Od samego początku współtworzyła barStudio, współpracuje ze społecznością JCC Warszawa, jest edukatorką na żydowskich koloniach letnich. Od kilku lat rozwija prężnie karierę scenografki na planach filmów fabularnych i seriali" - dodaje.

Chcąc wspomóc zbiórkę, wystarczy wejść na stronę: Zbiórka dla Marty Janeckiej.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta