Wypróbowała aerial jogę. Pożegnała uporczywy problem

Dziennikarka tłumaczy, dlaczego poleca wypróbowanie aerial jogi
Dziennikarka tłumaczy, dlaczego poleca wypróbowanie aerial jogi
Źródło zdjęć: © Instagram | Instagram

03.11.2022 14:11, aktual.: 08.11.2022 14:00

Bridie Wilkins jest dziennikarką, która współpracuje z brytyjskim wydaniem popularnego magazynu dla kobiet. Bridie jest również instruktorką jogi. Kiedy tylko dowiedziała się o nowej odmianie tej dyscypliny, od razu postanowiła zapisać się na zajęcia. Jak ocenia treningi?

Aerial joga to ćwiczenie jogi w powietrzu na specjalnych szarfach, zamocowanych nad ziemią, tworzących hamak, na którym wykonujemy podniebne akrobacje. Według trenerki Nuno Cumpos trenowanie w ten sposób może pomóc początkującym joginom w utrzymywaniu prawidłowej pozycji. Dla tych nieco bardziej zaawansowanych może stanowić niezłe wyzwanie. Jak takie zajęcia oceniła Bridie Wilkins?

Aerial joga - dlaczego warto spróbować?

W rozmowie z brytyjskim wydaniem magazynu "Women's Health" Nuno Cumpos wymieniła kilka najważniejszych zalet uprawiania aerial jogi:

  • zwiększenie elastyczności mięśni;
  • uwolnienie napięcia mięśniowego, poprzez techniki automasażu;
  • poprawienie postawy i wzmocnienie kręgosłupa;
  • zwiększenie ruchomości stawów;
  • wzmocnienie górnej i dolnej partii ciała.

Cumpos dodaje, że przed wykupieniem karnetu na takie zajęcia, jeżeli mamy jakiekolwiek problemy ze stawami, kośćmi czy mięśniami, najpierw powinniśmy się skonsultować z lekarzem. Trening nie jest też odpowiedni dla kobiet w ciąży.

Tego się nie spodziewasz. Udowodniona skuteczność aerial jogi

Bridie Wilkins w artykule dla wspomnianego magazynu przyznała, że nie spodziewała się takich rezultatów po tym treningu. W trakcie zajęć ciągle wychodziła ze swojej strefy komfortu - początkowo utrzymywanie się na szarfach wcale nie jest łatwe i może powodować zachwiania równowagi.

Dziennikarkę szczególnie zachwycił wpływ tej odmiany jogi na kręgosłup. W miarę ćwiczeń ból ustępował, przynosząc uczucie odprężenia. Bridie podkreśla, że zbawienny wpływ aerial jogi na kręgosłup potwierdzają badania.

Journal of Chiropractic Humanities zbadał 65-letniego mężczyznę, który przez 15 lat cierpiał z powodu przewlekłego bólu dolnej części pleców. Dzięki systematycznym zajęciom ból zmniejszył się o 50 procent! Sam zakres mobilności zwiększył się natomiast o 20-40 procent. Te wyniki mówią same za siebie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także