Blisko ludziWzruszające nagranie z powrotu ukraińskiego żołnierza do domu. Kobieta prawie zemdlała, gdy go zobaczyła

Wzruszające nagranie z powrotu ukraińskiego żołnierza do domu. Kobieta prawie zemdlała, gdy go zobaczyła

Wzruszające nagranie z powrotu ukraińskiego żołnierza do domu
Wzruszające nagranie z powrotu ukraińskiego żołnierza do domu
Źródło zdjęć: © Twitter
10.09.2022 15:49, aktualizacja: 10.09.2022 16:24

Trwa 200. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Do internetu nadal trafiają poruszające zdjęcia i nagrania, które ukazują prawdziwe oblicze wojny, a co za tym idzie, ludzkiego cierpienia. Wśród takich treści można znaleźć również te, które napawają nadzieją i napełniają serca optymizmem. Ostatnio w sieci opublikowane zostało wideo, na którym uwieczniono powrót ukraińskiego żołnierza do domu.

Mówi się o coraz skuteczniejszej kontrofensywie ukraińskiej armii, która w ostatnich dniach odbiła miasto Bałaklija w obwodzie charkowskim, wyzwoliła Kupiańsk oraz wkroczyła do Iziumu, by osiągnąć ten sam cel. To właśnie sukcesy ukraińskich żołnierzy w obwodzie charkowskim miały być powodem zwołania przez Władimira Putina pilnej narady z członkami Rady Bezpieczeństwa.

Największe emocje budzą jednak ludzkie historie. Ludność cywilna doświadcza ogromnych krzywd. Wiele osób z niepokojem czeka na wieści od członków rodziny walczących na froncie. 

Powrót ukraińskiego żołnierza do domu

Do sieci trafia całe mnóstwo zdjęć i przede wszystkim nagrań, które mrożą krew w żyłach lub wzruszają do łez. Najbardziej poruszające zdają się być filmiki, na których zostały uwiecznione powroty żołnierzy do domów. Ostatnio jeden z nich udostępniła na swoim profilu na Twitterze Olena Halushka – współzałożycielka Międzynarodowego Centrum na rzecz Zwycięstwa Ukrainy.

Nie wszyscy będą mogli doznać takiego szczęścia

Na nagraniu widać, jak młody mężczyzna ubrany w mundur wchodzi na podwórko swojego rodzinnego domu. Starsza kobieta, prawdopodobnie babcia żołnierza, na widok wnuka zaczyna słaniać się na nogach. Silne emocje sprawiły, że prawie zemdlała. Potem trwają w długim uścisku. 

"Płaczę, bo wielu członków rodziny nigdy nie doczeka się powrótu ukraińskich obrońców do domu. Nigdy nie wybaczę reżimowi Putina i wszystkim, którzy go popierają" – napisała w sekcji komentarzy pod postem Oleksandra Matviichuk, szefowa Centrum Wolności Obywatelskich w Ukrainie. 

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl