UrodaYellow Peel - peeling na trądzik, przebarwienia, zmarszczki i blizny

Yellow Peel - peeling na trądzik, przebarwienia, zmarszczki i blizny

Yellow Peel - peeling na trądzik, przebarwienia, zmarszczki i blizny
Źródło zdjęć: © 123RF
Anna Bator
23.06.2018 21:36, aktualizacja: 15.07.2018 16:40

Yellow Peel to uwielbiany przez kobiety na całym świecie peeling przeznaczony dla osób z problemami skórnymi, takimi, jak trądzik, blizny po trądziku a nawet płytkie zmarszczki. Jego efekty widoczne są już po kilku zabiegach.

Co to jest Yellow Peel?

Yellow Peel to kilkuwarstwowy peeling stosowany do skory z problemami. Do nich zaliczają się m.in. łagodne blizny czy cera trądzikowa.

Jego zadaniem jest złuszczenie i nawilżenie skóry, a w efekcie zredukowanie przebarwień, wyprysków, jak również zmniejszenie widoczności blizn i śladów poprzez ich rozjaśnienie. Wiele kobiet ceni sobie peeling za wyrównanie kolorytu skóry, jak również oczyszczenie zatkanych porów.

Yellow Peel polecany jest także dla kobiet dojrzałych, których skóra traci swą elastyczność. Już po pierwszym zabiegu klientki zauważają zmiany, takie jak większa jędrność skóry oraz delikatne napięcie, dające efekt wygładzenia.

*Zaletą Yellow Peel *jest jego delikatność. Jeśli jednak masz skórę skłonną do podrażnień lub alergiczną, skonsultuj zabieg z kosmetologiem. W takich przypadkach nie zaleca się wykonywania peelingu latem.

Składniki i fazy Yellow Peel

Żółty peeling to kilkuetapowy zabieg. Wśród używanych preparatów, dominują kwasy, takie jak: kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas retinowy, kwas azelainowy oraz kwas fitowy. Kwas glikolowy odpowiedzialny jest za złuszczanie naskórka oraz regulację wydzielania sebum. Dodatkowo stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Kwas salicylowy działa odkażająco, przez co łagodzi wypryski i zapobiega ich ponownemu pojawianiu się. Kwas retinowy zmniejsza przebarwienia, a kwas azelainowy ma działanie antysepatyczne oraz redukuje podrażnienia skóry. Kwas fitowy korzystnie wpływa na cerę z rozszerzonymi naczynkami, jak również nawilża i działa przeciwstarzeniowo.

Pierwsza faza Yellow Peel polega na oczyszczeniu. Zadaniem drugiej jest peeling wstępny, przygotowujący skórę dotrzeciego etapu - peelingu głównego. Ostatnią fazą jest nałożenie warstwy ochronnej skóry w postaci kremu.

Przygotowania do żółtego peelingu i efekt końcowy

Do zabiegu Yellow Peel nie trzeba przygotowywać się w sposób szczególny. Ważne jest jednak, aby regularnie wykonywać oczyszczanie skóry, aby podczas peelingu cera nie wytwarzała nadmiernej ilości łoju. Przeciwwskazaniem są opryszczka oraz choroby zakaźne. Jeśli jesteś w ciąży, porozmawiaj o możliwości wykonania zabiegu z kosmetologiem.

Yellow Peel nie jest mocno inwazyjnym zabiegiem, jednak w ciągu 3 dni może nastąpić intensywne złuszczanie się skóry. Z tego też względu warto wstrzymać się z wykonywaniem zabiegu na krótko przed ważnym wydarzeniem. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie zabiegu latem, konieczna może okazać się ochrona przed słońcem nawet przez 4 tygodnie.

Cena Yellow Peel

Cena zabiegu Yellow Peel zależy od salonu i wykorzystanych produktów. Średna cena żółtego peelingu to 300 zł. W przypadku skóry z bliznami i trądzikowej cena może wzrosnąć nawet do 500 zł. Efekty Yellow Peel widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zwykle zaleca się powtórzenie peelingu od 3 do 5 razy.