Z tymi znakami nie wygrasz. Są okropnymi szefami

Te znaki zodiaku to najgorsi szefowie
Te znaki zodiaku to najgorsi szefowie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

15.09.2023 08:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aby firma działała sprawnie i dobrze się w niej pracowało, musi nią zarządzać ktoś obdarzony prawdziwym talentem. Gorzej, jeśli trafi się szef tyran albo… niezdecydowany manipulant. Poznaj najgorszych szefów zodiaku.

Sami nie wiedzą, czego chcą, ale na pewno nie tego, co im właśnie pokazujesz. Chcesz wiedzieć, w czym tkwił twój błąd? Domyśl się! Z takimi szefami nad głową nie da się normalnie pracować. Mają wymagania z kosmosu, jednak nie przekażą ci żadnych konkretów. Pochwała nie przejdzie im przez usta, jednak chętnie wytkną każdy najmniejszy błąd. Jeśli masz do czynienia z szefem spod znaku Bliźniąt, Lwa lub Skorpiona – wiej, gdzie pieprz rośnie!

Bliźnięta z przyjemnością wytkną niekompetencję

Osoby urodzone w tym znaku są zmienne i chaotyczne, co utrudnia im podejmowanie decyzji. Bliźnięta uważają się też za lepsze od wszystkich wokół, bardziej inteligentne i wyrafinowane, a to oznacza – przynajmniej w ich mniemaniu – że nikt nie potrafi pojąć ich geniuszu. Jako szefowie potrafią doprowadzić pracowników do szału.

Nigdy nie wydają poleceń wprost, wolą mówić zagadkami, żeby zawsze móc się przyczepić, że zostali źle zrozumiani. Bliźnięta potrafią być też niezwykle złośliwe i sarkastyczne. Często posługują się manipulacją, pilnie słuchają plotek i próbują skłócić zespół. Dobra wiadomość jest taka, że rzadko zostają szefami. Są na to zbyt leniwe.

Z Lwem szykuj się na regularne nadgodziny

Lew jest tytanem pracy. Nosi w sobie całe mnóstwo ambicji, motywacji i energii do działania. W firmie bardzo często nikt nie pracuje tak ciężko jak on, dlatego błyskawicznie wyróżnia się na tle współpracowników i awansuje. Niestety, od podwładnych wymaga tyle samo, co od siebie, a nawet więcej.

Jeśli Lew wychodzi do domu ostatni, najczęściej tego samego wymaga od innych. Bo zawsze coś można zrobić lepiej, starannie, sprawdzić wszystkie dokumenty. Osoby urodzone w tym znaku mają problem z rozdzieleniem obowiązków od życia prywatnego, więc nie będą wyrozumiałe dla tych pracowników, którzy muszą wyjść wcześniej, mają dzieci lub chorują.

Skorpion uwielbia intrygi w miejscu pracy

Zodiakalne Skorpiony awansują szybko, chociaż nie zawsze zasłużenie. Zwykle wiedzą, co w trawie piszczy, więc zaprzyjaźniają się z odpowiednimi osobami i robią karierę dzięki układom. Ponieważ sam Skorpion nieustannie coś knuje, podejrzewa o to samo wszystkich wokół.

Nikomu nie ufa, dlatego stara się mieć nad zespołem absolutną kontrolę. Często wyszukuje sobie szpiega, który zostaje pupilkiem szefa, a zatem też jego oczami i uszami. Kierownik, który jest Skorpionem, znakomicie odnajduje się w świecie intryg, ale tym samym tworzy w pracy toksyczną atmosferę. Dba też o to, aby wyróżnienia omijały osoby inteligentne i zdolne, które mogłyby zagrozić jego pozycji.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także