UrodaZabiegi kosmetyczne dla mężczyzn: botoks i lipoliza

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn: botoks i lipoliza

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn: botoks i lipoliza
Źródło zdjęć: © Fotolia
10.08.2018 14:45, aktualizacja: 19.02.2019 11:12

W dzisiejszych czasach widok zadbanego mężczyzny, który korzysta z możliwości, jakie dają zabiegi kosmetyczne, nikogo nie dziwi. Jakie zabiegi dla mężczyzn cieszą się największą popularnością?

Proces starzenia się męskiej skóry

Szybkie życie, chroniczne zmęczenie oraz brak czasu na zdrową dietę i aktywność fizyczną sprawiają, że na twarzy mężczyzny pojawia się coraz więcej zmarszczek. Najczęściej można je zauważyć w okolicach ust oraz na czole.

Na szczęście większość negatywnych skutków starzenia się można odwrócić, odwiedzając gabinet dermatologa bądź salon medycyny estetycznej. Nowoczesne zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn sprawią, że pomimo zaawansowanego wieku skóra będzie wyglądać młodziej, a okres gojenia się skóry nie będzie długi.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn – botoks

Botoks polega na wstrzykiwaniu w miejsce zmarszczek tzw. toksyny botulinowej. Jej działanie blokuje połączenia między nerwami a mięśniami, co sprawia, że wygładzeniu ulegają odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mięśnie mimiczne znajdujące się bezpośrednio pod skórą. Z tego względu podczas zabiegu ostrzykiwania botoksem nie jest konieczne znieczulenie, a sama czynność trwa tylko kilka minut.

Za wadę zabiegów z botoksem uważa się wysoką cenę, która może wynieść nawet 500 złotych za jeden zabieg. Na efekty trzeba poczekać ok. 20 dni. Co więcej, po wyjściu z gabinetu specjalisty nie powinno się spożywać alkoholu, a skóra twarzy powinna odpocząć od wszelkich masażów.

Przeciwwskazaniem do wykonania botoksu są choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego czy stosowanie leków powodujących rozluźnienie mięśni. Ponadto skóra poddawana ostrzykiwaniom nie może przechodzić stanów zapalnych ani innych, nawet drobnych infekcji.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn – lipoliza

Lipoliza jest zabiegiem kosmetycznym dla mężczyzn, podczas którego tkanka tłuszczowa zostaje rozbita poprzez wstrzyknięcie w nią odpowiedniej substancji. Zabieg może być stosowany zarówno na twarz, aby usunąć z niej nadmiar tłuszczu, jak i na podwójny podbródek czy inne części ciała, gdzie zalega nadmiar skóry i cellulit.

Warto mieć również świadomość, że w przypadku lipolizy pierwsze efekty pojawiają się po około 4-6 tygodniach od ostatniego zabiegu, których powinno być co najmniej cztery. Za jeden zabieg zapłacimy ok. 200-500 złotych.

Na koniec warto przypomnieć, że przed wybraniem się na zabieg lipolizy należy upewnić się, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Wykonanie zabiego kosmetycznego dla mężczyzn nie będzie możliwe w przypadku padaczki, stanu zapalnego skóry, cukrzycy, zaburzeń immunologicznych czy otyłości. Ponadto po zakończeniu leczenia skóra powinna być poddawana masażom limfatycznym, aby łatwiej usunąć nadmiar tłuszczu z organizmu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także