Zaczęła karierę jako dziecko. Teraz mówi o konsekwencjach

Zaczęła karierę jako dziecko. Teraz mówi o konsekwencjach

Iga Krefft jest najlepiej znana widzom z serialu "M jak miłość"
Iga Krefft jest najlepiej znana widzom z serialu "M jak miłość"
Źródło zdjęć: © AKPA
28.11.2023 10:07, aktualizacja: 28.11.2023 10:53

Iga Krefft zaczęła pojawiać się na małym ekranie jako dziecko. Od kilku lat nie zajmuje się jednak tylko aktorstwem, ale także muzyką. W ostatnim wywiadzie ujawniła, jaką diagnozę usłyszała od lekarza w wieku 24 lat. - To było dla mnie dziwne - wyznała.

Iga Krefft jest najlepiej znana widzom z roli Uli Mostowiak w serialu "M jak miłość". To właśnie tam rozpoczęła się jej prawdziwa kariera, która trwa do dziś. Krefft nie zajmuje się jednak już wyłącznie aktorstwem, ale także muzyką, którą tworzy pod pseudonimem Ofelia. Rozpoczęcie pracy w bardzo młodym wieku nie wpłynęło dobrze na jej zdrowie.

Iga Krefft usłyszała diagnozę

Iga Krefft wystąpiła w podcaście Mai Strzelczyk, w którym zdradziła, jaką diagnozę usłyszała od lekarza w wieku 24 lat. Jak przyznała, było to dla niej "dziwne".

- Ja po prostu miałam stwierdzone przez lekarza wypalenie zawodowe w wieku 24 lat, co jest dosyć brutalne. To było dziwne dla mnie, bo to jest jakby taka rzecz, z którą nie do końca mogę się dzielić z moimi bliskimi, bo nikt nie jest na tym etapie. Moi przyjaciele pracują, studiują, zaczęli pracować. Mało znam osób, które zaczęły tak wcześnie pracę - mówiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zmęczenie, depresja i nerwica

Kilka lat temu Iga Krefft opowiedziała publicznie o problemach ze zdrowiem psychicznym. Aktorka do dziś zmaga się z objawami depresji i nerwicy, które pojawiły się u niej tuż po egzaminach do szkoły teatralnej. Po pomoc nie sięgnęła jednak od razu.

- Czułam zmęczenie, miałam zaburzenia akcji serca, chciało mi się ciągle spać i płakać. Generalnie całe moje życie wydawało mi się wtedy filmem katastroficznym. Choroba była dla mnie w tamtym momencie oznaką słabości i porażki, dlatego powiedziałam rodzicom: "Błagam, nie mówcie o tym nikomu". Tylko cztery najbliższe mi osoby wiedziały co, się ze mną dzieje - powiedziała Iga Krefft w wywiadzie dla "Party".

Z tego też względu na pewien czas usunęła się w cień i skupiła na zdrowiu psychicznym.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.