ycipk-1sr9md

Zdjęcia penisa w skrzynce odbiorczej. Przestępstwo, o którym się nie mówi

Na Zachodzie przestępstwo wysyłania zdjęć swoich części intymnych nieznajomym nosi nazwę Cyberflashing. Czy u nas też jest powszechne? I w jakim stopniu zdążyło się rozprzestrzenić? Odpowiedź na to pytanie znalazłam dzięki pewnemu eksperymentowi z przeszłości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcia penisa w skrzynce odbiorczej. Przestępstwo, o którym się nie mówi
(unsplash.com)
ycipk-1sr9md

Któregoś wieczoru razem z moimi współlokatorkami przeczytałyśmy, że 4 na 10 kobiet w UK dostało kiedyś zdjęcie męskiego przyrodzenia w wiadomości prywatnej. Jako że był to piątek, nam potwornie się nudziło, postanowiłyśmy sprawdzić, jak to jest faktycznie. Zalogowałyśmy się w popularnym komunikatorze internetowym ze słoneczkiem w logo, który daje możliwość losowania rozmówców.

Postanowiłyśmy sprawdzić, ilu facetów odważy się wysłać nam zdjęcia swojego penisa, oczywiście bez zbędnego przekonywania i nagabywania z naszej strony. Podsumowując po krótce wyniki tej akcji: Na 20 krótkich rozmów (wszystko działo się w ciągu maksymalnie 3-4 godzin), aż 14 panów wysłało nam zdjęcia swojego prącia. Jeden z nich poszedł nawet o krok dalej i wysłał filmik, na którym się masturbuje.

ycipk-1sr9md

Żaden z nich nie był przez nas zachęcany do wysłania takowej fotografii, nie prosiłyśmy o nią i nie chciałyśmy jej dostać, bo oglądanie męskiego przyrodzenia w sieci nie należy do naszych ulubionych rozrywek.

Zastanawia tylko jedno. Co jeśli takie fotki dostałyby dzieci bawiące się w sieci? I co zrobić, kiedy ktoś wyśle nam zdjęcia swoich genitaliów bez naszej prośby i zgody? Czy możemy to gdzieś zgłosić?

Zgodnie z art. 202 kk każdy, "kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, że może to narzucić ich odbiór osobie, która tego sobie nie życzy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

ycipk-1sr9md

Dlatego jeśli nieznajomy wysyła nam gorszące treści, mamy prawo zgłosić jego zachowanie policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1sr9md

ycipk-1sr9md
ycipk-1sr9md