Blisko ludziZdradziły, ile muszą zarabiać ich mężowie. Te kwoty robią wrażenie

Zdradziły, ile muszą zarabiać ich mężowie. Te kwoty robią wrażenie

Zdradziły, ile muszą zarabiać ich mężowie. Te kwoty robią wrażenie
Źródło zdjęć: © 123RF
Dominika Czerniszewska
05.06.2019 09:27, aktualizacja: 16.06.2019 14:17

Z raportu "Czas na kobiety" wynika, że wśród najlepiej zarabiających w Polsce pensję powyżej 20 tys. zł miesięcznie ma jedynie 23 proc. kobiet. Natomiast w grupie zarabiających najmniej kobiety stanowią 57 proc. pracowników.

Większość kobiet do 44. roku życia za przyczynę bierności zawodowej podaje obowiązki rodzinne. Mężatki zarabiają mniej niż singielki. Tak wynika z raportu "Czas na kobiety" przygotowanego przez Kongres Kobiet w 2018 roku.

Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym internauta zapytał kobiet, ile powinien zarabiać ich mąż, aby nie musiały pracować. Post wywołał spore poruszenie. Kobiety zaczęły ochoczo wypisywać, a nawet robić listę.

"30 tysięcy złotych. Prywatna szkoła dla dzieci, zajęcia pozalekcyjne, hobby rodziców i dzieci (konie, tenis, żagle), kredyt na dom, opłaty, wakacje, dobrej jakości jedzenie" - skomentowała jedna z kobiet. Sumka robi wrażenie.

Kolejna forumowiczka podała niższą o połowę kwotę. "Nie wyobrażam sobie ograniczać swojej egzystencji do kuchni, ale teoretycznie około 15-20 tys. złotych, bo żyjemy w Warszawie. A tu wszystko drogie, w mniejszym mieście 15 tys. złotych. Tyle zarabiamy, ale 3/4 to zarobki męża, które się kiedyś skończą, bo branża upada, więc ja planuję odejść od prywaciarza i otworzyć własną firmę, by zapewnić rodzinie dobry byt. Nie chcę znowu klepać biedy" - napisała.

Większość kobiet stwierdziła jednak, że nie byłaby w stanie poświęcić kariery. Nie chcą być "kurami domowymi", chcą się rozwijać. "Poza momentem wychowywania malutkich dzieci nie wyobrażam sobie, żeby nie pracować. Nieważne, ile facet zarabia, trzeba być niezależną. W życiu różnie bywa. Ile razy słyszy się historię, że mąż odszedł, żona nie pracowała, a teraz nie ma za co żyć. Tylko że każda zakłada, że to jej nie dotyczy, dopóki się nie przydarzy" - tłumaczy kolejna z internautek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zarobki nauczycieli. "Sposób wynagradzania jest po prostu zły"

Źródło artykułu:WP Kobieta