Trwa ładowanie...
ycipk-3dy0z9

Zdradziły, ile muszą zarabiać ich mężowie. Te kwoty robią wrażenie

Z raportu "Czas na kobiety" wynika, że wśród najlepiej zarabiających w Polsce pensję powyżej 20 tys. zł miesięcznie ma jedynie 23 proc. kobiet. Natomiast w grupie zarabiających najmniej kobiety stanowią 57 proc. pracowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauta pyta, ile powinni zarabiać mężowie, aby kobiety nie pracowały
Internauta pyta, ile powinni zarabiać mężowie, aby kobiety nie pracowały (123RF)
ycipk-3dy0z9

Większość kobiet do 44. roku życia za przyczynę bierności zawodowej podaje obowiązki rodzinne. Mężatki zarabiają mniej niż singielki. Tak wynika z raportu "Czas na kobiety" przygotowanego przez Kongres Kobiet w 2018 roku.

Na naszym forum Kafeteria WP popularność zyskuje wątek, w którym internauta zapytał kobiet, ile powinien zarabiać ich mąż, aby nie musiały pracować. Post wywołał spore poruszenie. Kobiety zaczęły ochoczo wypisywać, a nawet robić listę.

Zobacz także: "Mój facet pochodzi z biedniejszej rodziny". Dla wielu związków to ogromna bariera

ycipk-3dy0z9

"30 tysięcy złotych. Prywatna szkoła dla dzieci, zajęcia pozalekcyjne, hobby rodziców i dzieci (konie, tenis, żagle), kredyt na dom, opłaty, wakacje, dobrej jakości jedzenie" - skomentowała jedna z kobiet. Sumka robi wrażenie.

Kolejna forumowiczka podała niższą o połowę kwotę. "Nie wyobrażam sobie ograniczać swojej egzystencji do kuchni, ale teoretycznie około 15-20 tys. złotych, bo żyjemy w Warszawie. A tu wszystko drogie, w mniejszym mieście 15 tys. złotych. Tyle zarabiamy, ale 3/4 to zarobki męża, które się kiedyś skończą, bo branża upada, więc ja planuję odejść od prywaciarza i otworzyć własną firmę, by zapewnić rodzinie dobry byt. Nie chcę znowu klepać biedy" - napisała.

Zobacz także: "Mój mąż zarabia 2800 zł. Jestem załamana". Internautka pyta o radę

Większość kobiet stwierdziła jednak, że nie byłaby w stanie poświęcić kariery. Nie chcą być "kurami domowymi", chcą się rozwijać. "Poza momentem wychowywania malutkich dzieci nie wyobrażam sobie, żeby nie pracować. Nieważne, ile facet zarabia, trzeba być niezależną. W życiu różnie bywa. Ile razy słyszy się historię, że mąż odszedł, żona nie pracowała, a teraz nie ma za co żyć. Tylko że każda zakłada, że to jej nie dotyczy, dopóki się nie przydarzy" - tłumaczy kolejna z internautek

ycipk-3dy0z9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zarobki nauczycieli. "Sposób wynagradzania jest po prostu zły"

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3dy0z9

ycipk-3dy0z9
ycipk-3dy0z9