Blisko ludziZmagała się z niekontrolowanym przyrostem wagi. Diagnoza ją przeraziła

Zmagała się z niekontrolowanym przyrostem wagi. Diagnoza ją przeraziła

Kobieta nie wiedziała, z czym walczy
Kobieta nie wiedziała, z czym walczy
Źródło zdjęć: © Getty Images, Facebook | Getty Images, Good Morning America
16.11.2021 15:17

Wzrost masy ciała nie zawsze musi być sygnałem, że jemy za dużo. Na własnej skórze przekonała się o tym Amanda Shoultz, która udzieliła komentarza dla "Good Morning America".

Amanda Shoultz wystosowała do widzów popularnego programu specjalną prośbę. Kobieta pragnęła przestrzec innych, opowiadając swoją historię. Na szczęście choroba, której się kompletnie nie spodziewała, została wykryta o czasie. Na swoim przykładzie pani Amanda podkreśla, że konsultacje ze specjalistami ratują życie.

Myślała, że po prostu przybrała na wadze. Zaczęła się odchudzać

Mieszkanka Dallas w Teksasie wspomniała, że kiedy zauważyła, iż waży więcej niż zwykle, przeszła na dietę i do codziennej rutyny włączyła długie spacery. Niestety mimo podjętych działań, waga zamiast spadać, wciąż rosła. W końcu Amanda zdecydowała się na poradę lekarza.

- Pamiętam, jak powiedziałam: jak przyjdę następny raz, zobaczysz mnie szczuplejszą o najmniej cztery kilogramy - wyznała reporterowi śniadaniówki. Kobieta dostała nowy plan diety i zaczęła postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Bez skutku. Otyłość brzuszna była coraz większa.

Dostała skierowanie na tomografię. Była w szoku

Amanda przestała sobie radzić również psychicznie z tym, że mimo podjętego wysiłku, wygląda i czuje się coraz gorzej. Kolejna kontrola lekarska skończyła się wystawieniem skierowania na tomografię żołądka. I całe szczęście! Badanie wykazało, że w żołądku kobiety znajduje się guz o średnicy 33 centymetrów.

- Poza otyłością nie miałam żadnych innych znaczących objawów, które były niepokojące - wyznała Shoultz.

Chirurdzy po przeprowadzeniu operacji wycięcia guza zdali sobie sprawę, że jest to rzadka odmiana raka, nazywana tłuszczakomięsakiem, który powstaje w tkance tłuszczowej. Według informacji podanych przez amerykańską stację, jest to nowotwór trudny do wykrycia, właśnie przez brak charakterystycznych objawów, poza naroślami, które pojawiły się m.in. u Amandy.

Zarówno lekarze, jak i dziennikarze opisujący przypadek kobiety, przestrzegają i podkreślają, że każda nietypowa zmiana, jaką jest też nagłe, niewyjaśnione przybranie na wadze, powinna wzbudzić w nas czujność. Kontrola lekarska oraz właściwe badania są niezbędne i mogą wykluczyć poważne choroby, bądź też zwalczyć je w zarodku.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta