Znaki zodiaku, które tyją na potęgę. Jesteś na liście?

Znaki zodiaku, które mają skłonności do tycia
Znaki zodiaku, które mają skłonności do tycia
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

06.10.2023 09:11, aktual.: 07.10.2023 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podstawą dobrego samopoczucia jest dobra dieta i dużo ruchu. Niestety, nie zawsze wszystko zależy od nas. Dzisiaj opisujemy trzy znaki zodiaku, które mają predyspozycję do szybszego przybierania na wadze i powinny na siebie uważać.

Trudno obwiniać wyłącznie gwiazdy o problemy z sylwetką, jednak nie da się ukryć, że przedstawiciele niektórych znaków wykazują większą skłonność do folgowania sobie, jeśli chodzi o rozkosze stołu i kieliszka. Lubią jeść i niczego sobie nie żałują, nawet gdy już czują, że nie jest dobrze. Oto trzy znaki zodiaku, które lubią rozpieszczać swoje podniebienia, a równocześnie mają wyjątkowo mało motywacji do pracy nad sobą. Jeśli jesteś jednym z nich, weź sobie do serca dobre rady gwiazd.

Byk uwielbia dobre jedzenie

Jako znak żywiołu ziemi Byk wyjątkowo ceni sobie dobra materialne – zarówno piękne i drogie przedmioty, jak i znakomitą kuchnię. Osoby urodzone w tym znaku często dochodzą do wniosku, że pracują właśnie po to, aby później korzystać ze swojego powodzenia i niczego sobie nie żałować. Nie ma takiej ceny, której Byk nie zapłaci za to, na co ma ochotę. Ceni sobie wykwintną kuchnię, potrawy oparte na składnikach wysokiej jakości oraz drogie trunki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Samo zamiłowanie do jedzenia nie jest jeszcze groźne, jednak Byk nie potrafi znaleźć złotego środka między rozsądkiem a apetytem. Niestety, zodiakalne Byki nie znają umiaru, dlatego nie tylko znajdują się w grupie zagrożonej otyłością, ale równie często popadają w nałogi, ponieważ nie potrafią się kontrolować.

Lew to król życia… i stołu

Lwy są niezwykle towarzyskie, a gdzie lepiej można nawiązywać nowe znajomości niż przy stole czy kieliszku czegoś mocniejszego? Jedzenie jest dla osób urodzonych w tym znaku wielką przyjemnością. Interesuje ich nie tylko zwyczajna konsumpcja, żywo interesują się kuchniami świata i potrafią dobrze gotować. Popisują się swoimi umiejętnościami, żeby zrobić wrażenie na przyjaciołach, potencjalnych partnerach romantycznych czy też… biznesowych.

Niestety, ponieważ Lew to znak ognisty – bardzo charakterny, energiczny i charyzmatyczny – nie radzi sobie najlepiej z kontrolowaniem impulsów. Często zdarza mu się przesadzać, także w kwestii jedzenia. Ma też duże problemy z postanowieniem poprawy – nie lubi trzymać się narzuconej diety i często nie ma czasu na ćwiczenia.

Skorpion regularnie zajada stres

Osoby urodzone w znaku Skorpiona znane są z tego, że nie najlepiej radzą sobie z emocjami. Jeśli przechodzą życiowe dramaty lub doświadczają trudnych uczuć, wolą dusić je w sobie, bo nie chcą pokazać swojej słabości. Swoje problemy i sekrety trzymają w głębokim ukryciu, żeby nikt ich nie wykorzystał jako broni przeciwko nim. Niestety, cały ten stres, z którym Skorpiony walczą w osamotnieniu, może źle się odbijać na ich nawykach żywieniowych. Na poprawę humoru lubią zjeść lub wypić coś pysznego – najlepiej słodkiego i kalorycznego.

Zajadanie stresu nigdy nie jest dobrą metodą, nawet jeśli przynosi błyskawiczne pocieszenie. Jeśli osoby urodzone w tym znaku chcą zachować szczupłą sylwetkę i dobre zdrowie, muszą poszukać innego rozwiązania emocjonalnych problemów.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także