Trwa ładowanie...
darc3lh

Znamy najtańszy sposób na bezsenność! Wystarczy 50 groszy!

Co łączy banana i bezsenność? To, że dzięki temu pierwszemu to drugie przestaje istnieć! Znamy skuteczny sposób na szybkie zasypianie, do którego potrzebny jest nam tylko ten jeden owoc. Udowadnia to portal Littlethings.com, który chce przedstawić nam zbawienne skutki spożywania herbatki bananowej!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
herbata w filiżance
herbata w filiżance (123RF.COM)
darc3lh

Bezsenność to prawdziwa zmora naszych czasów. Zmaga się z nią coraz więcej osób, a leczenie jej potrafi być uciążliwe i pełne efektów ubocznych. Apteczne specyfiki bardzo często prowadzą do problemów z koncentracją i ogólnego rozbicia. Po farmaceutykach przychodzi czas na aromaterapię, masaże, włączanie suszarki do włosów i słuchanie ryków godowych waleni. Kiedy to nie przynosi rezultatów, najczęściej się poddajemy. Na szczęście znamy sposób, który uratuje nas w sytuacji, kiedy będziemy leżeć w łóżku i przez cztery godziny liczyć owce. Jest banalnie prosty w przygotowaniu i do tego naprawdę tani. Wystarczy 50 groszy!

Shutterstock.com

Napar bananowy, bo to on jest naszą propozycją, to zdrowy i stuprocentowo naturalny sposób na uleczenie problemów ze snem. Jak to zrobić? Przedstawiamy przepis:

- Gotujemy duży kubek wody
- Dokładnie myjemy banana i odcinamy jego końcówki
- Nie obieramy go ze skórki!
- Wrzucamy całego banana do wrzątku i gotujemy przez około 10 minut
- Napar przelewamy do szklanki i doprawiamy cynamonem lub wanilią
- Pijemy gorący!

Banany mogą wyginąć flickr.com
Banany mogą wyginąć

Bezsenność najczęściej powodowana jest nadmiernym stresem związanym z naszym życiem zawodowym i osobistym. Stres prowadzi z kolei do wypłukiwania z naszego ciała magnezu i potasu- pierwiastków odpowiedzialnych za rozluźnienie mięśni i wypoczynek.

darc3lh

Dodatkowo w skórce banana, która, swoją drogą, jest bardzo zdrowa, znajdziemy pokaźną ilość tryptofanu. Jest to aminokwas dający nam poczucie senności po zjedzeniu ciepłego i sycącego posiłku.

Kobieta śpi w łóżku 123RF.COM
Kobieta śpi w łóżku

Kiedy pić napar, żeby był najbardziej skuteczny? Portal Littlethings.com donosi, że najlepsze efekty uzyskamy, pijąc bananową herbatkę na godzinę przed planowanym pójściem do łóżka. Nie ma jednak przeciwskazań, żeby pić ją w ciągu dnia.

darc3lh

Podziel się opinią

Share

darc3lh

darc3lh