Została prezydentką Gliwic. Oto, co napisał jej mąż

Została prezydentką Gliwic. Oto, co napisał jej mąż

Katarzyna Kuczyńska-Budka została prezydentką Gliwic
Katarzyna Kuczyńska-Budka została prezydentką Gliwic
Źródło zdjęć: © East News
22.04.2024 07:53, aktualizacja: 22.04.2024 10:04

Katarzyna Kuczyńska-Budka wygrała drugą turę wyborów samorządowych i oficjalnie została prezydentką Gliwic. Jej mąż, minister Borys Budka, nie ukrywa dumy. Zabrał głos na swoim profilu na Instagramie.

Katarzyna Kuczyńska-Budka pokonała swojego rywala w drugiej turze wyborów samorządowych o jedyne 540 głosów. W nocy z 21 na 22 kwietnia Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła, że to właśnie ona została nową prezydentką Gliwic, uzyskując 50,56 proc. poparcia. Jej kontrkandydat, Mariusz Śpiewok, zdobył 49,44 proc. głosów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Katarzyna Kuczyńska-Budka została prezydentką Gliwic

Katarzyna Kuczyńska-Budka jest żoną ministra aktywów państwowych i polityka Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki. Sama również startowała w wyborach jako kandydatka KO. Tuż po ogłoszeniu wyników głosowania w drugiej turze w Gliwicach jej mąż nie ukrywał dumy. Na swoim profilu na Instagramie zamieścił zarówno post, jak i relację, którymi pokazał, jak bardzo cieszy się z sukcesu żony.

"Duma" - napisał w zamieszczonym poście, w którym dołączył zdjęcie żony z informacją o jej zwycięstwie.
"Duma" - napisał Borys Budka po wygranej żony
"Duma" - napisał Borys Budka po wygranej żony© Instagram | borysbudka

"Zrobiłaś to!" - dodał w relacji na Instagramie.

Borys Budka nie ukrywa dumy z żony
Borys Budka nie ukrywa dumy z żony© Instagram | borysbudka

Borys Budka wspierał żonę od początku

Borys Budka wspierał żonę w kampanii od samego początku. Tuż przed głosowaniem w pierwszej turze wyborów samorządowych zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, w którym powiedział, dlaczego warto głosować właśnie na nią.

- Moi drodzy. W najbliższą niedzielę wybieramy tych, którzy będą przez pięć lat zarządzać naszymi małymi ojczyznami. Wierzę, że w Gliwicach wspólnie wybierzemy nową prezydent miasta, Kasię Kuczyńską-Budkę. Prywatnie moją żonę, a więc mogę kierować się sercem. Ale przede wszystkim bardzo kompetentną i wspaniałą radną rady miasta, która reprezentuje wasze interesy od pięciu lat - powiedział Budka.

- Proszę was o kierowanie się rozumem. Kierowanie się kwalifikacjami, kierowanie się tym, że naszą małą ojczyzną powinna zarządzać osoba, która jest otwarta, która rozumie, że dialog, poszanowanie mieszkańców, rozmowa z nimi jest najważniejsza - mówił o żonie.

Wcześniej Katarzyna Kuczyńska-Budka była dziennikarką zajmującą się tematami politycznymi. Pracowała w Radiu Plus, "Dzienniku Zachodnim", współpracowała także z Telewizją Polską. Po latach pracy w mediach zaczęła realizować się w polityce. Od 2018 roku zasiada w gliwickiej radzie miasta.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.