Zostaw folię w lodówce. Następnego dnia sobie podziękujesz

Sposób na folię spożywczą
Sposób na folię spożywczą

21.05.2023 14:22, aktual.: 21.05.2023 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poranek w wielu domach zamienia się w koszmar. W pośpiechu wszystko leci nam z rąk. Gdy już uda nam się zrobić kanapki, okazuje się, że folia spożywcza rwie się i skleja, przez co tracimy kolejne cenne minuty. A wystarczyłoby zastosować ten prosty patent.

Folia spożywcza to niedoceniany bohater kuchennych szafek. Choć zazwyczaj kojarzy się nam z codziennym zawijaniem kanapek czy owijaniem resztek obiadu, to ma znacznie większy potencjał, którego nie wszyscy są świadomi. Niestety, często rwie się, strzępi i skleja. Ale jest na to sposób.

Koniec ze strzępiącą się folią spożywczą

Folia szarpie się i masz problem, żeby ją rozwinąć? Potrzebujesz na szybko zawinąć kanapki do pracy, ale przez niesforną folię czynność ta zajmuje wieczność?

Rozwiązania są dwa. Możesz na stałe przetrzymywać folię w lodówce lub przed użyciem po prostu na parę minut włożyć ją do zamrażarki. Folia spożywcza stanie się sztywniejsza i bardziej plastyczna, co sprawi, że używanie jej stanie się o wiele przyjemniejsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Paten ten zdradziła na TikToku użytkowniczka o nazwie @zmieniajnazdrowie. Okazuje się, że jest dużo kobiet, które każdego ranka psują sobie nerwy przez folię spożywczą odmawiającą współpracy.

Wiele zastosowań folii spożywczej

Wielofunkcyjność folii spożywczej jest zaskakująca. Oprócz przechowywania żywności możemy z powodzeniem wykorzystać ją w innych sytuacjach, które wymagają ochrony przed wilgocią, zabrudzeniami czy utratą świeżości.

Jednym z zastosowań folii spożywczej jest utrzymanie świeżości kwiatów. Jeśli zamierzasz podarować komuś bukiet, ale obawiasz się, że nie przetrwa długiej podróży, wypróbuj ten sposób. Owiń dolną część łodyg mokrą ściereczką, a następnie zabezpiecz je folią spożywczą. Dzięki temu kwiaty będą miały dostęp do wilgoci, a jednocześnie zostaną odpowiednio osłonięte.

Kolejnym zastosowaniem folii spożywczej jest opóźnienie dojrzewania bananów. Wystarczy owinąć końce bananów folią spożywczą, a proces dojrzewania zostanie opóźniony. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się z pysznych, żółtych owoców nawet kilka dni dłużej.

Folia przyda się też podczas remontu. Z jej pomocą łatwo ochronisz meble i inne przedmioty przed plamami farby. Przed rozpoczęciem prac remontowych wystarczy starannie owinąć folią spożywczą te elementy, które chcesz zabezpieczyć.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)