Zostawiasz na noc szklankę wody przy łóżku? Popełniasz ogromny błąd

Zostawiasz na noc szklankę wody przy łóżku? Popełniasz ogromny błąd

Nigdy nie zostawiaj szklanki wody na noc w sypialni
Nigdy nie zostawiaj szklanki wody na noc w sypialni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | www.karkhut.com
06.11.2022 15:24, aktualizacja: 06.11.2022 16:56

Wiele osób zaczyna dzień od szklanki wody. Część z osób, która wypracowała ten nawyk, aby nie zapomnieć o porannym rytuale, pozostawia na noc szklankę przy samym łóżku. Niestety nie jest to dobra metoda, a wręcz szkodliwa dla zdrowia.

Zdrowa poranna rutyna może nam dać energię na dużą część dnia. Odpowiednio wprowadzane poszczególne przyzwyczajenia sprawiają, że czujemy się wypoczęci i z pozytywnym nastawieniem podchodzimy do kolejnych codziennych zadań. Picie wody o poranku to świetny nawyk - jest jednak jedno ale. Nigdy bowiem nie należy pozostawiać szklanki z wodą na noc w sypialni. Jeżeli tak robimy regularnie, może to niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu.

Pozostawiasz szklankę z wodą w tym miejscu na całą noc? Dowiedz się, czym to grozi

Naukowcy wzięli sprawę w swoje ręce i dokładnie zbadali sprawę. Do takich samych wniosków doszli działający niezależnie specjaliści z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa oraz dr Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts. Woda, która całą noc stoi w kubku czy szklance przy naszym łóżku, nie nadaje się rankiem do picia. I to z kilku powodów.

Do naczynia może bowiem wpaść mucha, która przenosi wiele zarazków. Na tafli osadza się również kurz i inne zanieczyszczenia. Ponadto pozostawiona w ciepłym pomieszczeniu woda to idealne środowisko do rozwoju grzybów czy bakterii.

Woda rankiem zdrowia doda? O tym pamiętaj

Jeżeli przy pracowaniu nad nawykiem picia wody musimy ją mieć rano pod ręką, wybierzmy wodę w butelce lub szczelnie przykryjmy szklankę. Jednak nadal najlepszym wyjściem będzie udanie się do kuchni i wlanie do ulubionego kubka niegazowanej świeżej wody. Jeśli do środka dodamy też czysty plasterek cytryny oraz łyżeczkę miodu, usprawnimy pracę naszego organizmu. W ten sposób bowiem nawodnimy się, podkręcimy pracę układu pokarmowego, a także sprawimy, że nasza skóra będzie nawilżona oraz napięta. Dla tak obiecujących efektów warto spróbować!

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta