Zostawił żonę dla jej przyjaciółki. Takie mają relacje dziś

Piotr Kraśko
Piotr Kraśko
Źródło zdjęć: © AKPA

11.07.2024 10:30, aktual.: 11.07.2024 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

11 lipca Piotr Kraśko obchodzi 53. urodziny. Chociaż dziennikarz może pochwalić się sukcesami w życiu zawodowym, nie każdy pamięta, że lata temu uwikłał się w skandal. Dla Karoliny Ferenstein-Kraśko zostawił swoją pierwszą żonę.

Piotr Kraśko urodził się 11 lipca 1971 roku w Warszawie. Ukończył studia na PWST na Wydziale Wiedzy o Teatrze, a następnie rozpoczął karierę w Telewizji Polskiej. Przez lata działał jako reporter, relacjonując najważniejsze wydarzenia na świecie m.in. z zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku czy niszczycielskiego tsunami w Azji w 2004 roku. Następnie został gospodarzem "Wiadomości", a w 2016 roku związał się z TVN-em.

Chociaż dziś wiele osób kojarzy Kraśko jako ojca trójki dzieci i męża Karoliny Ferenstein-Kraśko, nie każdy wie, że w przeszłości dziennikarz miał inną żonę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Żonę poznał przez przypadek

Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz spotkali się w 1997 roku Międzyzdrojach, gdzie przypadkowo zobaczyli się po raz pierwszy w hotelowej recepcji. Od razu między nimi zaiskrzyło. Para zaręczyła się w Tajlandii, a ślub odbył się latem 2000 roku.

Przed kościołem ekipa Telewizji Polskiej wręczyła dziennikarzowi i dobrze zapowiadającej się ekspertce od marketingu, prezent. Odśpiewano także "Sto lat". W późniejszym czasie para chętnie dzieliła się swoją historią miłosną z mediami.

"Przy Dominice polubiłem sprzątanie domu, robienie zakupów. Ba, nawet zmywanie i wynoszenie śmieci" - mówił Kraśko w rozmowie z "Vivą!".
Piotr Kraśko z pierwszą żoną Dominiką, 2002
Piotr Kraśko z pierwszą żoną Dominiką, 2002© AKPA

Pierwsza żona poznała go z drugą

Dominika Czwartosz, gdy poznała Piotra, pracowała jako menadżerka w amerykańskiej firmie. Pasjonowała się jeździectwem i chciała podzielić się swoją miłością do koni z mężem. Postanowiła zapisać go na lekcje jazdy konnej w szkółce prowadzonej przez swoją przyjaciółkę. To właśnie tam Kraśko poznał swoją drugą żonę, Karolinę Ferenstein.

Piotr Kraśko szybko odkrył, że również kocha jazdę konną. Postanowił intensywnie trenować, aby w przyszłości móc startować w zawodach, co robił pod okiem przyjaciółki swojej żony. Wkrótce okazało się, że między nim a instruktorką zaczyna się rodzić uczucie.

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko w 2014 roku
Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko w 2014 roku© AKPA | AKPA

Dziennikarz zaczął oddalać się od swojej ówczesnej partnerki. Pewnego dnia zadzwoniła ona do swojej przyjaciółki z życzeniami urodzinowymi i przypadkowo usłyszała, że obok niej jest jej mąż, o czym nie wiedziała. W ten sposób odkryła, że para się spotyka. Po tym wydarzeniu małżeństwo zdecydowało się na rozwód.

Kraśko i Czwartosz rozstali się po roku małżeństwa. Mimo to byli małżonkowie pozostają w przyjacielskich stosunkach, podobnie jak z jego obecną partnerką. Dominika odnalazła nową miłość i spełnienie zawodowe, a Piotr podkreśla, że zawsze mogą na siebie liczyć.

"Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką" - przyznał Piotr Kraśko w rozmowie z "Faktem".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także