Blisko ludzi1200 zł dofinansowania na wakacje dla dziecka. Sprawdź, komu przysługuje

1200 zł dofinansowania na wakacje dla dziecka. Sprawdź, komu przysługuje

Konkretna grupa osób może starać się o dofinansowanie 1200 zł na wakacje dla dziecka
Konkretna grupa osób może starać się o dofinansowanie 1200 zł na wakacje dla dziecka

10.05.2024 14:54, aktual.: 11.05.2024 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planujesz budżet na wakacje dla dziecka? Jeśli zaliczasz się do tej konkretnej grupy społecznej, możesz starać się o dodatkowe pieniądze. Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie.

Rekrutacja trwa! Jakie warunki trzeba spełnić, by dziecko mogło dostać dofinansowanie 1200 zł na wakacje? Przede wszystkim pieniądze nie będą należeć się tym, którzy ukończyli 16 lat. Co jeszcze brane jest pod uwagę? Jaki fakt dyskwalifikuje dzieci już na początku rekrutacji? Wyjaśniamy.

1200 zł na letni wypoczynek dla dziecka

Sezon wakacyjny już za pasem. Uczniowie myślą o zielonej szkole, koloniach czy wakacjach z rodzicami. Przerwa w nauce i zasłużony odpoczynek po dziesięciu miesiącach wysiłków to wyzwanie dla rodziców. W jakiś sposób muszą zagospodarować czas swoim pociechom. Zwykle nierozerwalnie łączy się to z dużymi wydatkami. Pewna grupa społeczna może w tym roku liczyć na niemałe wsparcie finansowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

1200 zł na wakacje dla dziecka - dla kogo?

Komu przysługuje dofinansowanie 1200 zł na wakacje dla dziecka? Jeśli nie jesteś rodzicem-rolnikiem, objętym rolniczym ubezpieczeniem społecznym, to zupełnie wyklucza cię z grona kandydatów do wypłaty świadczenia. Jak już wspomnieliśmy, o zapomogę można starać się pod warunkiem, że pociecha nie ukończyła jeszcze 16. roku życia.

Fundacja "Szansa dla gmin" prowadzi rekrutację. Od 6 maja można składać wnioski o zapisanie dziecka na wypoczynek letni 2024. Będą to dziewięciodniowe turnusy wyjazdowe skoncentrowane na promocji zdrowia i profilaktyce zdrowotnej. Wyjazdy mają być częściowo opłacone ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Co ważne, wartość świadczenia nie może przekroczyć 80 proc. kosztów całego wyjazdu. Jeśli chcesz posłać dziecko na oferowaną kolonię i jesteś rolnikiem objętym ubezpieczeniem KRUS, będziesz zobowiązany uiścić opłatę zaledwie 800 zł (1200 zł zostanie pokryte z góry).

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Materiały WP
Materiały WP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)