Trwa ładowanie...

41-latek z Tarnobrzega strzelał do sąsiadki na klatce. Powód bulwersuje

Od kilku dni głośno jest w mediach o sprawie 41-latka z Tarnobrzega, który strzelał do sąsiadki z wiatrówki. Sprawę skomentowała m.in. Feminoteka, która zachęciła przy okazji, by dołączyć do akcji "Bronimy Konwencji Stambulskiej".

Share
Agresywnego mężczyznę zatrzymała policja
Agresywnego mężczyznę zatrzymała policjaŹródło: Adobe Stock
d38nzmu

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grożą mu trzy lata więzienia. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Agresywny 41-latek najpierw zaczął rzucać zaadresowanymi do sąsiadki inwektywami. Następnie, stojąc na własnym balkonie, rzucił w kobietę doniczką. Jego kolejnym krokiem było dobijanie się do jej mieszkania, a następnie – gdy wyszła na klatkę – próby strzelenia do niej z wiatrówki.

Strzelał na klatce schodowej

Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Na miejsce została wezwana policja, która unieszkodliwiła napastnika i przewiozła go do aresztu. Agresor był już wcześniej notowany.

Powodem skandalicznego zachowania mężczyzny był fakt, że sąsiadka odrzuciła jego zaloty. 41-latek będzie odpowiadał przed sądem za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do sytuacji z Tarnobrzega odniosła się Fundacja Feminoteka. W poście zamieszczonym na jej facebookowym profilu, czytamy m.in.: "W zeszłym tygodniu, w Tarnowie, 41-latek rzucał w sąsiadkę doniczką, dobijał się do jej drzwi, a gdy zobaczył ją na klatce schodowej, zaczął do niej strzelać z wiatrówki. Wszystko dlatego, że odrzuciła jego zaloty. Mężczyzna został aresztowany, kobiecie nic się nie stało. Strach pomyśleć jak wiele tego rodzaju historii kończy się źle dla osoby zaatakowanej. Oraz jak wielu mężczyzn uważa, że kobieta nie ma prawa odmówić".

Feminoteka zabiera głos w obronie Konwencji Stambulskiej

Przy okazji Feminoteka zachęca, by podpisać petycję w obronie Konwencji Stambulskiej, nazywanej antyprzemocową. Dokument ten zapewnia kobietom doświadczającym przemocy ochronę i nakłada na władze publiczne obowiązek wspierania ofiar. Konwencja kładzie też duży nacisk na potępianie przejawów dyskryminacji ze względu na płeć.

W Polsce coraz częściej pojawiają się głosy (szczególnie ze strony takich środowisk jak Ordo Iuris), że Konwencja Stambulska powinna zostać wypowiedziana. Taki projekt złożył też w sejmie Zbigniew Ziobro. 

d38nzmu

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Biegaczka Kryscina Cimanouska wrzuciła wideo do sieci. "Po powrocie do kraju spotka mnie kara"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38nzmu

Podziel się opinią

Share
d38nzmu
d38nzmu