Blisko ludziAgata Duda przyjęła dzieci poległych funkcjonariuszy. Całe spotkanie była w maseczce

Agata Duda przyjęła dzieci poległych funkcjonariuszy. Całe spotkanie była w maseczce

Agata Duda
Agata Duda
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Błaszkiewicz
06.10.2020 18:39

Para prezydencka spotkała się z podopiecznymi Fundacji Dorastaj z Nami. Pierwsza dama nie kryła, że jest pod wrażeniem jej działalności. Uwagę na zdjęciach z wydarzenia uwagę zwraca maseczka, o której ostatnio zapomniała.

Kilka dni temu internauci upominali Agatę Kornhauser-Dudę, która podczas pogawędki z seniorami raz miała maseczkę, a raz nie. Dowodem na to była fotorelacja umieszczona w kanałach społecznościowych pierwszej damy. Obserwatorom nie spodobało się, że w obliczu drugiej fali epidemii koronawirusa i rekordów zakażeń w Polsce Kornhauser-Duda daje taki przykład, a raczej jego brak.

Agata Kornhauser-Duda – spotkanie w Pałacu Prezydenckim

Zmiana zachowania żony prezydenta jest widoczna w nowym poście, który poświęcono dzieciom poległych lub rannych funkcjonariuszy. Znajdujące się pod opieką Fundacji Dorastaj z Nami miały okazję odebrać z rąk Dudów stypendia, które zapewnią im lepszy start. Agata Duda nie kryje podziwu dla osób prowadzących fundację. – To pomoc niezwykle mądra, ponieważ nie jest to pomoc incydentalna, tylko jest to pomoc długofalowa. A to daje poczucie stabilności i poczucie bezpieczeństwa. Za to bardzo serdecznie dziękuję – powiedziała.

Na Instagramie możemy oglądać fotografie z pierwszą damą, która przy każdej interakcji dbała o bezpieczeństwo – swoje oraz osób goszczących w Pałacu Prezydenckim. Maseczkę zdjęła tylko raz, kiedy przemawiała i zachowywała wtedy zalecany dystans. Obok siebie miała jedynie męża, który z uwagą wsłuchiwał się w jej wystąpienie.

Przy okazji ważnego spotkania Agata Duda założyła czarne, eleganckie spodnie oraz kontrastującą z nimi czerwoną marynarkę przełamaną cienkim paskiem w talii – pod kolor. Wydarzenie miało miejsce już po informacji, że przyszły minister edukacji Przemysław Czarnek ma koronawirusa. Melania Trump, z którą Duda ma koleżeńskie relacje, również choruje i odbywa kwarantannę wraz z zakażonym Covid-19 mężem.

Źródło artykułu:WP Kobieta