Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda spotkała się z seniorami. Świętowała Dzień Osób Starszych

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z seniorami. Świętowała Dzień Osób Starszych

Spotkanie z seniorami w Warszawie
Spotkanie z seniorami w Warszawie
Źródło zdjęć: © Kancelaria Prezydenta
Anna Podlaska
02.10.2020 08:54

Agata Kornhauser-Duda ma kalendarz wypełniony spotkaniami. 1 października odwiedziła warszawski klub seniora. Pod zdjęciami z wydarzenia, umieszczonymi w mediach społecznościowych, zawrzało.

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z seniorami z warszawskiego Osiedlowego Klubu dla seniorów "Panorama". W ośrodku, jak pisze na swoich stronach Kancelaria Prezydenta, prowadzona jest działalność pomocowa, społeczna, kulturalna, prozdrowotna i edukacyjna.

Pierwsza dama spotkała się z seniorami

Na spotkaniu z prezydentową osoby starsze mówiły o potrzebie bliskości, utrzymywania kontaktów społecznych i budowaniu międzyludzkich relacji. – Tutaj możemy porozmawiać, uczyć się i pomagać innym. Nie czujemy się samotni, a to jest nam bardzo potrzebne – opowiadali.

Z kolei Agata Kornhauser-Duda podkreślała, że jako społeczeństwo "powinniśmy tworzyć seniorom jak najlepsze warunki, od tego co zbudujemy dziś, będzie zależała także nasza przyszłość". - To państwo wytyczyliście ścieżki, którymi my teraz podążamy, stąd tak ważne jest, żebyście dzielili się państwo swoim doświadczeniem z młodszymi – stwierdziła. Dodała, że bardzo cieszy się z tego, że coraz więcej osób w Polsce zdaje sobie sprawę z wielkiego potencjału starszego pokolenia i inicjatyw skierowanych do seniorów pojawia się coraz więcej.

Fotorelacja ze spotkania została umieszczona na profilu w mediach społecznościowych prezydenckiej kancelarii. Internauci w komentarzach m.in. oburzali się, że emerytury są obwarowane podatkami. Pisali również o maseczkach i oceniali aktywność pierwszej damy:

"Ściągnąć podatek z emerytur. Emeryt nie powinien odprowadzać podatku", "A gdzie mają maseczki czyżby ich nie obowiązywały", "Pani pierwsza dama tylko się bawi", "Podatek od emerytury jest wykroczeniem", "W pozostałe dni seniorzy są zapomniani, czekają na zniesienie podatku w biedzie, powinni mieć tak dobrze jak na Zachodzie, ale po co, lepiej ich dalej skubać z kasy" – komentowali.

Na części zdjęć zarówno pierwsza dama jak i seniorzy są w maseczkach. Na niektórych jednak nie. Biorąc pod uwagę przyrost zachorowań i to, że to właśnie najstarsi są najbardziej zagrożeni, wielu internautów zwróciło uwagę na niestosowność takich spotkań bez żadnego zabezpieczenia.

Tym bardziej, gdy właśnie pojawiła się w mediach informacja o zakażeniu koronawirusem prezydenta Trumpa i jego małżonki Melanii.

Źródło artykułu:WP Kobieta