Alkoholowa twarz. Ekspert mówi, po czym ją poznasz od razu
Alkohol znacząco wpływa na nasze zdrowie, a także m.in. wygląd skóry. Jakie są widoczne oznaki jego nadużycia? - Opuchlizna twarzy i rozszerzenie naczyń krwionośnych są jednymi z bardziej zauważalnych znaków nadmiernego spożywania - podkreśla terapeuta Bartłomiej Jaśkiewicz.
Picie alkoholu nie pozostaje bez wpływu na kondycję skóry. Po twarzy osoby nadużywającej alkoholu często można zauważyć charakterystyczne oznaki, które świadczą o problemach zdrowotnych. Właśnie tak nasz organizm wysyła sygnały alarmowe, wskazując na braki składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Nieodpowiednia dieta i zmęczenie, a także nadmierne spożycie alkoholu mogą odbić się na naszym wyglądzie. Twarz może zdradzać, że ciało nie otrzymuje tego, czego potrzebuje.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Z Ludzką Twarzą: Jak piją Polki? Dr Maria Banaszak nie pozostawia złudzeń
Alkohol zmienia twarz - to zauważysz od razu
Osoby uzależnione od alkoholu często zmagają się z zaczerwienioną i opuchniętą twarzą, która traci jędrność i blask. Pod oczami pojawiają się cienie i zaczerwienienia, a także są bardziej widoczne zmarszczki. Opadające powieki mogą zaś być kolejnym alarmującym sygnałem.
"Nadmierne spożywanie alkoholu sprawia, że twarz z czasem staje się szara, matowa i pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek. Naczynia krwionośne zaczynają się coraz bardziej rozszerzać, czego efektem są tzw. pajączki oraz opuchnięcia" - pisze terapeuta Bartłomiej Jaśkiewicz na stronie osrodeknowezycie.pl.
Picie mocnych trunków niekorzystnie wpływa na zdrowie i przyspiesza proces starzenia się skóry. Alkohol osłabia produkcję kolagenu, substancji odpowiadającej za gęstość i jędrność skóry. Z wiekiem organizm produkuje go coraz mniej, więc picie alkoholu tylko przyspiesza ten proces.
"U kobiet negatywne działanie alkoholu widoczne jest również w zmianach hormonalnych. Trunki wysokoprocentowe wywołują wypryski, mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego. Dodatkowo alkohol wypłukuje witaminę C i A, przez co skóra jest bardziej narażona na negatywne działanie słońca czy obecnych w powietrzu zanieczyszczeń" - ostrzega ekspert.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.