Trwa ładowanie...

Animal Flex - skład i działanie suplementu na stawy

Dlaczego warto stosować dodatkową suplementację w postaci Animal Flexa amerykańskiej firmy Universal? Wyczerpujące treningi na siłowni nie tylko pozwalają nam rozbudować masę mięśniową, ale również obciążają stawy, często powodując kontuzje i niechciane przerwy w ćwiczeniach. Jak działa Animal Flex i jaki jest skład tego suplementu na stawy?

Animal Flex - skład i działanie suplementu na stawyŹródło: 123RF
d31cdgd

Animal Flex – skład

Firma, która zajmuje się produkcją Animal Flexa, promuje swój produkt jako suplement, którego skład opiera się na trzech głównych składnikach. Do pierwszego z nich zaliczyć można konglomerat substancji, które wpływają na poprawę wytrzymałości i budowę stawów.

Chodzi o chondroitynę, metylosulfonylometan i glukozaminę, które w Animal Flexie zestawione są w formie siarczanów. Jest to spowodowane lepszą przyswajalnością tego typu substancji przez przewód pokarmowy, nie mówiąc o tym, że siarka charakteryzuje się właściwościami regenerująco-wzmacniającymi, które dotyczą zarówno więzadeł, chrząstek, stawów jak i ścięgien.

Kolejne substancje, które zawarte zostały w Animal Flexie to mieszanka oddziałująca na tzw. lepsze smarowanie stawów, ze względu na fakt, że podczas intensywnego treningu dochodzi do zużycia się mazi stawowej, co przekłada się na ścieranie się chrząstek i odsłonięcie kośćca. Może to powodować powstawanie kontuzji oraz dolegliwości bólowe. Żeby temu zapobiec, w składzie Animal Flexa zawarty został olej lniany oraz kwas hialuronowy, który zdobywa na rynku suplementów coraz większe uznanie.

d31cdgd

Ostatnią grupą składników, którą zawiera Animal Flex, są związki działające przeciwzapalnie, które wykorzystuje się szczególnie podczas powrotu do zdrowia po zakończonych urazach mechanicznych czy kontuzjach. Należą do nich takie składniki jak: kadzidłowiec, kurkuma, imbir, kwercetyna czy bromelaina. Ich obecność przekłada się na wytwarzanie metabolitów wtórnych, wolnych rodników, co przekłada się na wcześniejsze starzenie się organizmu.

Animal Flex – jak działa?

Dzięki analizie składników, które wchodzą w skład Animal Flexa, łatwo dostrzec, że produkt ten dzięki zróżnicowanej strukturze wpływa pozytywnie na wiele aspektów. Najważniejszy w tym przypadku jest wpływ na wzmocnienie połączeń stawowych na poziomie funkcjonalnym i strukturalnym.

Oprócz tego regularne spożywanie Animal Flexa ułatwia zwiększenie odporności stawów na mechaniczne uszkodzenia, które są skutkiem ciężkiego treningu siłowego oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji i pozytywnie wpływa na mobilność stawów. Z tego powodu produkt ten suplement może być również stosowany jako wsparcie w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i profilaktyka w przypadku schorzeń narządów ruchu.

Animal Flex – podsumowując

Nie można zapominać, że aby osiągnąć sukces i cel podczas treningu, należy pamiętać o regularnej diecie i prawidłowo dobranych ćwiczeniach. I dopiero wtedy możemy pomyśleć o właściwej suplementacji, która, współdziałając z dietą i treningiem, przełoży się na końcowy sukces. Dlatego w takich przypadkach trenującym szczególnie polecany jest Animal Flex, który obecnie zaliczany jest do najskuteczniejszych suplementów na stawy, chroniący przed nadmierną eksploatacją.

d31cdgd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31cdgd