Trwa ładowanie...
d1bc9rq

Anita Lipnicka pokazała mocne zdjęcie ze spaceru. "Koronawirus w mojej dzielnicy"

Anita Lipnicka przestrzega zasad narodowej kwarantanny i w ostatnim czasie publikuje zdjęcia ze swojego domu. Bywa, że musi z niego wyjść, podobnie jak i my – choćby po zakupy. W drodze trafiła na nieprzyjemny widok dowodzący, że są wśród nas osoby, które nie zważają na zagrożenie zarażenia się koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anita Lipnicka podzieliła się widokiem rękawiczki rzuconej obok chodnika
Anita Lipnicka podzieliła się widokiem rękawiczki rzuconej obok chodnika (ONS)
d1bc9rq

Koronawirus nie odpuszcza. Łukasz Szumowski ogłosił, że 16 kwietnia wejdzie w życie obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Czy to oznacza, że obok zużytych rękawiczek, będziemy teraz widywać na chodnikach maseczki?

Koronawirus – gdzie wyrzucić jednorazowe rękawiczki?

Część społeczeństwa już to robi, podobnie jest z noszeniem rękawiczek. Nie każdy wie jednak, co powinien zrobić z nimi po ich zdjęciu. I dlatego widok, który zastała Anita Lipnicka, niestety nie dziwi. Na fotografii, którą piosenkarka udostępniła w relacji na Instagramie, widzimy zużytą rękawiczkę leżącą przy chodniku, a obok walające się butelki po alkoholu i wypalone papierosy.

d1bc9rq

Lipnicka krótko skomentowała to, co zobaczyła. "Koronawirus w mojej dzielnicy" – czytamy. Główny Inspektorat Sanitarny kilka dni temu opublikował wytyczne ministra klimatu dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie ochrony przed koronawirusem. Wynika z nich jasno, że jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucamy do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Zanim wrzucimy je do pojemnika lub worka, powinny być one dodatkowo zebrane w jeden worek.

Instagram

Zobacz także: Test szczoteczki sonicznej Panasonic

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bc9rq

Podziel się opinią

Share

d1bc9rq

d1bc9rq