Blisko ludziBoisz się kleszczy? Te zapachy mają je odstraszać

Boisz się kleszczy? Te zapachy mają je odstraszać

Jaki domowy sposób na kleszcze jest najlepszy?
Jaki domowy sposób na kleszcze jest najlepszy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | A.malyck@yandex.ru MalykAlexa
08.07.2022 18:40, aktualizacja: 13.07.2022 10:51

Obawa przed ugryzieniem przez kleszcza sprawia, że wiele osób szuka coraz to nowszych metod na walkę z tymi pajęczakami. Te domowe sposoby mogą zmniejszyć ryzyko, że wrócimy ze spaceru z niechcianą niespodzianką.

Kleszcze to prawdziwe utrapienie, które może skutecznie zniechęcać do dłuższych wędrówek praktycznie w każdą porę roku oprócz zimy. Nie pozwólmy, aby te groźne pajęczaki zmarnowały nam wypoczynek na świeżym powietrzu.

Z kleszczami można walczyć i odpowiednio się przygotować, aby odeprzeć ich atak. Oprócz użytecznych produktów, które dostaniemy w aptekach oraz drogeriach, warto też poznać domowe sposoby.

Sezon kleszczowy w pełni. Poznaj domowe metody, które zabezpieczą przed ukąszeniem

Według portali z poradami dotyczącymi zdrowia świetnymi produktami na odstraszenie kleszczy są te, które zawierają witaminę B, która zmienia skład naszego potu. To z kolei ma nieco odstraszać od nas te małe pajęczaki.

Gdzie szukać pomocnej witaminy? Wiele produktów ją zawierających z pewnością nie raz ląduje na naszych talerzach. Cenny składnik znajduje się m.in. w szpinaku, orzechach, kaszy, fasoli i wątróbce.

Specjaliści twierdzą, że jeszcze jednym produktem, który zmieni zapach naszego potu, i odstraszy kleszcze, jest czosnek. Intensywna woń przyprawy sprawi, że zniechęcimy szkodnika to ataku.

Naturalne sposoby na kleszcze

Domowych trików na to, aby te pajęczaki omijały nas szerokim łukiem, jest więcej. Kolejnym, po dostarczeniu witaminy B, jest wykorzystanie olejków eterycznych. Kleszcze mają się szczególnie nie lubić z tym o zapachu mięty pieprzowej, trawy cytrynowej, goździków, tymiankowego, z dodatkiem paczuli, szałwii, drzewa herbacianego lub słodkich migdałów.

Aby wypróbować olejki na własnej skórze, zmieszajmy pięć kropel wybranego zapachu z 50 mililitrami oleju roślinnego. Tak przygotowaną substancję nakładamy na miejsca narażone na atak.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta