FitnessBryczesy na udach - ćwiczenia na zewnętrzną stronę ud

Bryczesy na udach - ćwiczenia na zewnętrzną stronę ud

Bryczesy na udach - ćwiczenia na zewnętrzną stronę ud
Źródło zdjęć: © iStock.com | Voyagerix
11.12.2018 13:37

Bryczesy to nagromadzenie tkanki tłuszczowej po zewnętrznej stronie ud. Ćwiczenia na bryczesy ud ułatwiają spalanie tłuszczu, ujędrniają skórę i niwelują cellulit. Efekty regularnych treningów na bryczesy są widoczne już po 2-3 tygodniach. Zobacz przykładowe ćwiczenia na bryczesy uda.

Ćwiczenia na bryczesy - jak uzyskać najlepsze efekty?

Aby mieć piękne uda, nie wystarczą same ćwiczenia wykonywane raz na jakiś czas. Najważniejsza jest regularność treningów. Należy wykonywać minimum 2 razy w tygodniu ćwiczenia na bryczesy i dodatkowo treningi cardio. Ważne, aby z czasem zwiększyć częstotliwość treningów. Aeroby pobudzają metabolizm, a co za tym idzie, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Jazda na rowerze, jogging lub nordic walking pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej nie tylko z okolicy ud, ale i na całym ciele. Ćwiczenia na bryczesy można łączyć z treningiem interwałowym, HIIT lub tabatą. Należy pamiętać, aby nie trenować dzień po dniu, ponieważ naszemu organizmowi należy się odpoczynek. Ponadto na nasz wygląd wpływ ma odżywianie. Dlatego należy ograniczyć tłuste, smażone potrawy, produkty przetworzone oraz cukier.

Ćwiczenia na bryczesy - unoszenie nóg w leżeniu bokiem

Unoszenie nóg w leżeniu bokiem to idealne ćwiczenie na pozbycie się bryczesów i ujędrnienie ud. Kładziemy się na boku na macie gimnastycznej, tak aby całe ciało znalazło się w jednej linii. Opieramy się na przedramieniu i podnosimy wyprostowaną, znajdującą się na zewnątrz, nogę, tak aby kąt między nogami wynosił ok. 60-70 stopni. Ćwiczenie warto powtórzyć na każdą stronę po ok. 20 razy.

Ćwiczenia na bryczesy - wypychanie nóg w klęku podpartym

Ćwiczenie na bryczesy można wykonać również w klęku podpartym. W takiej pozycji prostujemy jedną nogę opierając cały ciężar ciała na rękach i kolanie. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę. Aby ćwiczenie na bryczesy było skuteczne należy wykonać 30 powtórzeń, czyli 15 na każdą stronę.

Ćwiczenia na bryczesy - przysiad sumo

Przysiad sumo różni się od tradycyjnego przysiadu szerszym rozstawieniem nóg oraz głębokością wykonywanego ćwiczenia. W tradycyjnym przysiadzie ustawiamy stopy na szerokość bioder, a w przysiadzie sumo dużo szerzej.

Co więcej, przysiad nie jest tak niski, dzięki czemu nie obciążamy kolan. Wystarczy, aby kąt między łydką a udem wynosił 90 stopni. W trakcie wykonywania przysiadu powinniśmy czuć napięcie w udach i pośladkach. Ponadto kolana nie powinny wychodzić przed palce stóp. Przysiady sumo, które mają na celu redukcję bryczesów, warto wykonać ok. 20 razy.

Ćwiczenia na bryczesy - wykopy w bok w klęku podpartym

Kolejne ćwiczenie na bryczesy to wykopy w bok w klęku podpartym. Podpierając się na kolanach (kąt prosty między udem a łydką) i rękach robimy wykop jednej nogi w bok, maksymalnie ją prostując. Następnie zginamy nogę w kolanie i znów prostujemy na bok. Ćwiczenie na bryczesy warto powtórzyć ok. 20 razy na każdą stronę. Wykroki w bok w klęku podpartym angażują też do pracy mięśnie pośladków.