Trwa ładowanie...

Była połową zespołu Blog 27. Oto co dziś u niej słychać

Tola Szlagowska zyskała ogromną sławę w bardzo młodym wieku. Mocno się to na niej odbiło. Dziś ma 27 lat i mówi wprost, jakie dostawała wiadomości i że nie radziła sobie z hejtem. Z koleżanką z zespołu nie ma zaś praktycznie kontaktu.
Share
Tola Szlagowska
Tola SzlagowskaŹródło: AKPA
dtk7g8y

Blog 27 podbił polski rynek muzyczny w 2005 r. Dwie nastolatki Tola Szlagowska i Ala Boratyn z dnia na dzień straciły anonimowość. Z jednej strony cieszyły się sympatią młodych słuchaczy, z drugiej – spadła na nie lawina hejtu.

– To były hardkorowe komentarze. To nie była krytyka pod tytułem "nie podoba mi się wasza muzyka", ale komentarze typu "s*ko zgiń, niech zginą twoi rodzice"- czy wyrzuty - "jak śmiałyście jechać z Tokio Hotel w trasę". Na szczęście w tamtym okresie byłam naprawdę bardzo silna – opowiada dziś w rozmowie z Onetem Tola. Wokalistka nie rozumiała, skąd bierze się ta cała niechęć wobec niej i mocno to przeżywała.

Tola Szlagowska – dziś

Razem z Alą czytały w mediach, że są narkomankami. Szlagowska musiała tłumaczyć swojej babci, że te doniesienia nie mają nic wspólnego z prawdą. Stwierdza, że dzisiaj inaczej zareagowałaby na nieprawdziwe newsy na swój temat i od razu je prostowała. Nadal bolą ją stwierdzenia, że "wszystko załatwił jej tata". Jarosław Szlagowski jest znanym perkusistą i saksofonistą rockowym, który grał m.in. z Lady Pank.

dtk7g8y

Zobacz też: Tak dziś wygląda Jacek Rozenek. Wraca do siebie po udarach

Tola przyznaje, że owszem, miała łatwiej na początku za sprawą rodziców, aczkolwiek uważa, iż to normalny odruchu, kiedy rodzic chce pomagać swojemu dziecku.

W pewnym momencie Szlagowska wyjechała do Los Angeles. Miała tam kontynuować karierę, ale przez pewne nieporozumienia, do tego nie doszło. Za to dziewczyna skosztowała życia w amerykańskiej szkole średniej. Wspomina, że wiele stamtąd wyniosła jako artystka i podobał jej się miks różnych osób - od dzieci z bogatych rodzin po to z biednych dzielnic. Dzięki temu poszerzyła swoje horyzonty i dowiedziała się o problemach, o których nie miała pojęcia.

Artystka nie zapomni jeszcze czegoś innego: szkoleń na wypadek ataku na szkołę. W USA każdy może posiadać broń, wtargnąć na teren placówki i zacząć strzelać do niewinnych uczniów. Słyszeliśmy o napadzie na szkołę w Newtown, gdzie zginęły małe dzieci czy tym, który miał miejsce kilka lat temu w liceum w Los Angeles, nazwanym chwilę wcześniej najbezpieczniejszym w Stanach. Dla Toli to niepojęte.

dtk7g8y

Zobacz też: Lech Wałęsa o Agacie Dudzie. Dosadny komentarz byłego prezydenta

Szlagowska w wywiadzie wyznaje też, że nie przyjaźni się już z Alą Boratyn. Mówi wprost, że praktycznie nie mają ze sobą kontaktu. Kiedy gdzieś się spotkają, wymieniają ze sobą kilka zdań i tyle. Tola bardzo przeżyła moment, kiedy Ala odeszła z zespołu. – Dowiedziałam się o tym zresztą od firmy fonograficznej. Ona nie zadzwoniła – żali się.

Szlagowska promuje w tej chwili swój nowy album i jest chwalona przez krytyków muzycznych. Zależy jej na tworzeniu własnej, oryginalnej muzyki. Podobnie zresztą jak Boratyn, która wraz z mężem założyła zespół Ala i Zastary.

Co z Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Prawniczka Eliza Rutynowska zabrała głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtk7g8y

Podziel się opinią

Share
dtk7g8y
dtk7g8y