Chciała tylko poćwiczyć. Nagranie obiegło sieć

Chciała tylko poćwiczyć. Nagranie obiegło sieć

Tiktokerka nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła na nagraniu
Tiktokerka nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła na nagraniu
Źródło zdjęć: © TikTok
03.02.2023 11:41, aktualizacja: 03.02.2023 14:02

Dla wielu kobiet wizyta na siłowni to stres. Obawiają się tego, że ktoś będzie obserwował je w czasie ćwiczeń. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań, na których zarejestrowane są niestosowne zachowania mężczyzn podczas treningów. Hasztag "gym weirdos" (ang. dziwacy z siłowni) bije niestety rekordy popularności.

Gina Love, tiktokerka pochodząca z USA, jest stałą bywalczynią siłowni. Treningi odbywa nawet cztery razy w tygodniu. Jednym z jej ulubionych ćwiczeń jest martwy ciąg. Kobieta uważa, że podnoszenie sztangi doskonale przeciwdziała stresowi. Nie zawsze ma jednak odpowiednie warunki do wykonywania ćwiczenia. Na jednym z niedawno opublikowanych nagrań pokazała, z czym musi się mierzyć podczas wizyt na siłowni.

"Wygląda to tak, jakby rozbierał mnie w swojej głowie"

Na wideo dodanym przez Ginę Love widać mężczyznę, który stanął bardzo blisko niej. Kobieta wykonywała wówczas tzw. rumuński martwy ciąg z hantlami, polegający na wzmocnieniu mięśni pośladkowych. "Patrzcie na tego dziwaka" - napisała tiktokerka. W rozmowie z portalem brytyjskiego dziennika "The Guardian" wyznała, że siłownia była tego dnia praktycznie pusta. Można było wykonać ćwiczenia swobodnie w każdym miejscu. Mimo tego mężczyzna stanął tak blisko Giny, jak to było możliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Zazwyczaj mężczyzna wpatruje się we mnie bardzo długo. Wygląda to tak, jakby rozbierał mnie w swojej głowie. Doświadczam tego przez co najmniej 15 proc. czasu spędzonego na siłowni - powiedziała.

Kobiety nie czują się na siłowni komfortowo

Z badań wynika, że sytuacje, których doświadczyła Gina, to powszechne zjawisko. Sporządzony w 2021 raport dotyczący molestowania kobiet w przestrzeniach publicznych wykazał, że aż 76 proc. kobiet czuje się niekomfortowo na siłowni. Inne badania wskazują, że aż 56 proc. pań doświadczyło molestowania podczas swoich treningów.

Natrętne spojrzenia mężczyzn sprawiają, że Gina wychodzi z siłowni, kończąc trening wcześniej, niż zamierzała. - Strasznie mnie to wkurzało. Skracałam trening, bo nie czułam się komfortowo - wyznała. Koleżanka Love dodała, że pewien mężczyzna próbował ją niedawno potajemnie nagrać podczas ćwiczeń. Natomiast tiktokerka o imieniu Emily opublikowała nagranie, na którym widać, jak ktoś przygląda się jej natrętnie podczas treningu dolnych partii ciała.

Do dyskusji o niewłaściwych zachowaniach mężczyzn na siłowni dołączyła Natalia Mehlman Petrzela, historyczka i autorka książki "Fit Nation: The Gains and Pains of America's Exercise Obsession". Jak zauważa, siłownie od dawna były przestrzeniami, w których obowiązywała segregacja płci.

- Kiedy słyszę o tym, że mężczyźni podglądają lub podrywają kobiety na siłowni, często przypomina mi się, jak przez dziesięciolecia ćwiczące kobiety były uważane za rodzaj seksownego spektaklu - tłumaczy w rozmowie z "The Guardian".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta