Blisko ludziChciała zostać policjantką, ale musiała schudnąć. 60 kilogramów później zdradza swój sekret

Chciała zostać policjantką, ale musiała schudnąć. 60 kilogramów później zdradza swój sekret

Christina zrzuciła ponad 60 kilogramów
Christina zrzuciła ponad 60 kilogramów
Źródło zdjęć: © Instagram | christinasfitness_journey

07.02.2022 21:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość popularnych planów dietetycznych opiera się na dokładnym kontrolowaniu spożywanych kalorii. Christina Topic wiedziała, że w ten sposób nie zrzuci nadprogramowych kilogramów, dlaczego zaczęła szukać innego rozwiązania. Odnaleziona dieta odmieniła jej sposób odżywiania na zawsze.

Christina Topic wspomina na swoim Instagramie, że ma przed oczami obraz siebie w czasach nastoletnich, kiedy czuła się niesamowicie skrępowana swoją wagą. Od kiedy pamięta, miała problemy z zajęciami sportowymi, a liceum wiąże się z traumatycznymi przejściami i zaczepianiem ze strony rówieśników. Jej życie odmieniło się na nowo dopiero po 30. roku życia, kiedy nadwaga zaczęła być poważnym problemem.

"Spojrzałam na zdjęcia z wakacji. Nie poznawałam tej dziewczyny"

35-latka wspomina lato w 2019 roku, kiedy wybrała się na urlop razem z najbliższymi przyjaciółkami. Kiedy później zaczęła przeglądać zdjęcia, zdała sobie sprawę, że nie potrafi odnaleźć siebie w otyłej kobiecie na fotografii. Sprawę pogarszał fakt, że nadwaga utrudniała jej codzienne funkcjonowanie i uniemożliwiała pracę w wymarzonym zawodzie policjantki. Z ówczesną wagą nie mogła liczyć na przejście testów sprawnościowych. To stało się główną motywacją Christiny do walki z nadprogramowymi kilogramami.

Christina w dwa lata schudła ponad 60 kilogramów
Christina w dwa lata schudła ponad 60 kilogramów © Instagram | christinasfitness_journey

"Wiedziałam, że muszę dokonać znaczących zmian. Zdawałam sobie jednak sprawę, że radykalne diety mi nie służą. Efekt jo-jo nie był mi obcy" - wyznała niegdyś na Instagramie.

Przejrzała wiele dietetycznych planów. Wybrała ten niezbyt popularny

W przeciwieństwie do wszystkich modnych diet, metoda, na którą zdecydowała się Christina, nie mówiła nic o liczeniu kalorii. Informowała jedynie o tym, aby w jadłospisie pojawiło się więcej białka i mniej węglowodanów. Miała też zniknąć przetworzona żywność i cukier.

Christina w pewnym momencie nie poznawała odbicia w lustrze
Christina w pewnym momencie nie poznawała odbicia w lustrze © Instagram | christinasfitness_journey

"Skoncentrowałam się na dostarczaniu dla organizmu białka oraz warzyw podczas każdego posiłku. Po godzinie 16 na moim talerzu praktycznie nie pojawiały się węglowodany. Nauczyłam się również, aby codziennie pić dużo wody" - wylicza Christina.

Christina schudła ponad 60 kg w da lata
Christina schudła ponad 60 kg w da lata © Instagram | christinasfitness_journey

Oprócz zmian żywieniowych w życiu 35-latki pojawiły się również zmiany w innych codziennych nawykach. Obowiązkiem stał się długi codzienny spacer, a po zrzuceniu pierwszych kilkunastu kilogramów - zajęcia na siłowni. Kobieta rozpoczęła przygodę z półgodzinowymi treningami siłowymi. W przeciągu dwóch lat sylwetka Christiny przeszła diametralną przemianę. Dziś Christina w końcu poznaje twarz oraz sylwetkę, którą widzi rano w lustrze.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ do 10.02.2022 r.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także