Trwa ładowanie...

Cosmelan - zabieg na piegi, przebarwienia i zmarszczki

Zabieg Cosmelan to jedna z najbardziej skutecznych kuracji redukujących przebarwienia oraz zmarszczki. Stosuje się go również w rozszerzonych porach i nadmiernej produkcji łoju. Zabieg Cosmelan jest nieinwazyjny to forma peelingu chemicznego z działaniem dermokosmetyków.

Cosmelan - zabieg na piegi, przebarwienia i zmarszczkiŹródło: East News
d2drtyz
d2drtyz

Cosmelan - na czym polega zabieg?

Zabieg Cosmelan stosuje się w terapii przebarwień hormonalnych (np. typu melasma, choasma). Przebarwienia to rozległe jasno lub ciemnobrązowe plamy o nieregularnym kształcie, powstałe pod wpływem słońca lub pojawiające się w okresie ciąży. Po zabiegu Cosmelan zauważyć można rozjaśnienie plam, takich jak piegi, znamiona barwnikowe czy przebarwienia posłoneczne.

Co więcej Cosmelan pobudza skórę do wydzielania kolagenu, a co za tym idzie, skóra jest jędrniejsza, gładsza i młodsza. Zabieg może być wykorzystywany o każdej porze roku i jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Jak wygląda zabieg cosmelan?

Zabieg Cosmelan podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich przeprowadzany jest w gabinecie medycyny estetycznej. Podczas zabiegu lekarz nakłada na skórę preparat, w skład którego wchodzą między innymi kwas kojowy, kwas fitowy, kwas askorbinowy, arbutyna oraz palmitynian retinolu. Kosmetyk zmywa się po kilku godzinach (5-10 godzin) w domu. Czas aplikacji maski określany jest na podstawie rodzaju skóry. Drugi etap to kuracja domowa, która zapewnia trwałość rezultatów terapii rozpoczętej już w gabinecie lekarskim. W domu stosuje się drugi preparat Cosmelan zgodnie z zaleceniami lekarza. Ważne są wizyty kontrolne 8, 15 i 30 dnia po zabiegu.

d2drtyz

Zabieg Cosmelan - przeciwwskazania

Podczas konsultacji z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej przeprowadzany jest dokładny wywiad, dzięki któremu można zweryfikować czy nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia kuracji. Główne przeszkody to: ciążą, okres karmienia piersią, stany zapalne skóry oraz aktywna opryszczka. Zabiegu Cosmelan nie mogą wykonać osoby, które ok. tydzień wcześniej wykonały zabieg depilacji laserowej, peeling chemiczny oraz opalały się w solarium.

Zabieg Cosmelan - jak dbać o skórę po zabiegu Cosmelan?

Najważniejsze, aby po zabiegu Cosmelan nie stosować innych preparatów wybielających, nie wykonywać peelingów i nie używać kosmetyków z zawartością alkoholu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, a po kilku dniach łuszczy się, dlatego skórę należy chronić przed słońcem i smarować kremem z wysokim filtrem SPF +50. Co więcej, przez ok. 2 tygodnie po zabiegu nie można nakładać makijażu.

Efekty zabiegu Cosmelan

Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po dwóch tygodniach. Jednak, aby kuracja była skuteczna musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Warto zaznaczyć, że efekty terapii u osób o ciemnej karnacji zobaczyć można między 8-10 dniem. Przebarwienia u osób o karnacji jasnej znikają po 8-22 dniach. Po całej terapii zauważyć można o 95% mniej przebarwień. Po zabiegu Cosmelan skóra jest napięta, bez przebarwień, a zmarszczki spłycone.

Zabieg Cosmelan - cena

Zabieg Cosmelan nie należy do tanich. Cena jednego zabiegu Cosmelan to nawet 1600-2000 zł. Opłaty zależą od użytego preparatu, województwa i gabinetu, w którym wykonywany jest zabieg Cosmelan.

d2drtyz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2drtyz