Czy miesiączkująca kobieta może iść do ginekologa? Ekspertka zabiera głos

Czy miesiączkująca kobieta może iść do ginekologa? Ekspertka zabiera głos

Czy miesiączka przeszkadza w wizycie u ginekologa?
Czy miesiączka przeszkadza w wizycie u ginekologa?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
20.07.2023 13:57, aktualizacja: 20.07.2023 16:37

Na wizytę u ginekologa zapisujemy się odpowiednio wcześniej, często dopasowując do terminu nasz cykl, aby mieć pewność, że spotkanie odbędzie się już po miesiączce. Niestety czasem "te dni" mogą nas zaskoczyć i przesunąć się o kilka dni. Czy w takim wypadku konieczne jest odwołanie wizyty u lekarza?

Nasz kalendarz powiadamia nas o wizycie u ginekologa, a w tym samym czasie wypada nam miesiączka? Wiele kobiet martwi się, że jedno wyklucza drugie. Czy miesiączkując, wizyta u ginekologa ma sens? Ekspertka odpowiedziała na to pytanie.

"Zdarza się". Ginekolożka wyjaśnia wszelkie wątpliwości

Miesiączka dla wielu kobiet jest dość trudnym czasem. Przez kilka dni czują się osłabione, czasem obolałe i ospałe. Czy menstruacja powinna być powodem do przełożenia wizyty u ginekologa? Ekspertka postanowiła powiedzieć kobietom kilka słów na ten temat, wokół którego narosło wiele mitów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dr Ashley Brant zauważa, że dla lekarzy pojawienie się comiesięcznego krwawienia nie jest niczym niezwykłym. Eksperci są przyzwyczajeni do badań również i tych pacjentek, u których akurat wypadł "ten" czas cyklu.

"Choć możesz uznawać to za krępujące, zdecydowanie gorsze jest przekładanie wizyty. Do lekarzy-specjalistów często występują kolejki, a z tego powodu nagła zmiana terminu może być trudna" - zauważa lekarka w rozmowie z health.clevelandclinic.org.

Z medycznego punktu widzenia miesiączka w niczym nie przeszkadza badaniu ginekologicznemu. Przy umawianiu się na włożenie przez specjalistę wkładki wewnątrzmacicznej wręcz dobrze jest zgrać wizytę z menstruacją. Podobnie jeśli zamierzamy zacząć brać środki antykoncepcyjne - najlepiej bowiem zacząć je przyjmować na początku cyklu.

Miesiączka i wizyta u ginekologa. Są wyjątki

Oczywiście tak jak w każdej sytuacji, również i w przypadku wizyty u ginekologa z miesiączką istnieją pewne wyjątki. Dr Ashley Brant dla czytelniczek portalu health.clevelandclinic.org odradza wizytę u specjalisty w trakcie miesiączki, jeśli krwawienia są bardzo obfite lub występują zakrzepy. Wówczas wizytę dobrze jest przełożyć.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także