W sieci znajdziemy wiele influencerek, które mówiąc o swojej porannej rutynie, wymieniają picie przegotowanej wody na czczo. Nawyk ten ma wpływać na poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego, a także dobre samopoczucie.
Jak na picie wody na czczo patrzy ekspertka? Dietetyczka kliniczna dr Hanna Stolińska wyjaśniła, co uważa o tym porannym rytuale.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Małe dzieci a picie wody z kranu
Ciepła woda na czczo. Czy to zdrowe?
Dr Hanna Stolińska w rozmowie z "Vogue" potwierdziła, że spożywanie na czczo ciepłej wody rzeczywiście ma wiele korzyści. Ekspertka wymieniła wśród zalet m.in. zapobieganie zaparciom, poprawienie się wchłaniania składników odżywczych, a także pobudzenie układu trawiennego. Wszystko to zawdzięczamy faktowi, że poranne wypicie wody usprawnia przepływ krwi przez nasze ciało i jego orany.
Co więcej, dietetyczka zaleca, aby szklankę wody wypić przed każdym spożywanym posiłkiem. Tym sposobem zwiększymy uczucie sytości, co na pewno ucieszy osoby, które pracują nad utratą zbędnych kilogramów.
- Poprawiając krążenie, ciepła woda zwiększa też dopływ tlenu do organizmu. Poprzez wsparcie przepływu krwi do macicy czy zmniejszenie wzdęć koi w czasie menstruacji - dodała ekspertka.
Picie ciepłej wody na czczo - zwróć uwagę na jedną rzecz
Dietetyczka podkreśliła, że chcąc wcielić nawyk w życie, musimy jednak pamiętać o pewnym ważnym czynniku, czyli odpowiedniej temperaturze przyjmowanej wody. Płyn nie może być za gorący, a najlepiej, jeśli będzie mieć temp. między 52 a 57 stopni Celsjusza. Krótko mówiąc, zagotowaną wodę przed wypiciem należy ostudzić lub dolać nieco zimnej.
Co więcej, jeżeli nie przepadamy za smakiem samej wody, z powodzeniem możemy dodać np. cytrynę, imbir, laskę cynamonu, multiwitaminę lub elektrolity.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl