Pijesz przegotowaną wodę na czczo? Oto jak zareaguje ciało

Czy picie przegotowanej wody na czczo jest zdrowe?
Czy picie przegotowanej wody na czczo jest zdrowe?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | lev dolgachov

18.07.2024 12:35, aktual.: 18.07.2024 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dłuższego czasu panuje trend na picie rano przegotowanej, ciepłej wody na pusty żołądek. Czy rzeczywiście jest to dobry nawyk, do którego warto się przekonać? Tak - potwierdza dietetyczka kliniczna dr Hanna Stolińska.

W sieci znajdziemy wiele influencerek, które mówiąc o swojej porannej rutynie, wymieniają picie przegotowanej wody na czczo. Nawyk ten ma wpływać na poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego, a także dobre samopoczucie.

Jak na picie wody na czczo patrzy ekspertka? Dietetyczka kliniczna dr Hanna Stolińska wyjaśniła, co uważa o tym porannym rytuale.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ciepła woda na czczo. Czy to zdrowe?

Dr Hanna Stolińska w rozmowie z "Vogue" potwierdziła, że spożywanie na czczo ciepłej wody rzeczywiście ma wiele korzyści. Ekspertka wymieniła wśród zalet m.in. zapobieganie zaparciom, poprawienie się wchłaniania składników odżywczych, a także pobudzenie układu trawiennego. Wszystko to zawdzięczamy faktowi, że poranne wypicie wody usprawnia przepływ krwi przez nasze ciało i jego orany.

Co więcej, dietetyczka zaleca, aby szklankę wody wypić przed każdym spożywanym posiłkiem. Tym sposobem zwiększymy uczucie sytości, co na pewno ucieszy osoby, które pracują nad utratą zbędnych kilogramów.

- Poprawiając krążenie, ciepła woda zwiększa też dopływ tlenu do organizmu. Poprzez wsparcie przepływu krwi do macicy czy zmniejszenie wzdęć koi w czasie menstruacji - dodała ekspertka.

Picie ciepłej wody na czczo - zwróć uwagę na jedną rzecz

Dietetyczka podkreśliła, że chcąc wcielić nawyk w życie, musimy jednak pamiętać o pewnym ważnym czynniku, czyli odpowiedniej temperaturze przyjmowanej wody. Płyn nie może być za gorący, a najlepiej, jeśli będzie mieć temp. między 52 a 57 stopni Celsjusza. Krótko mówiąc, zagotowaną wodę przed wypiciem należy ostudzić lub dolać nieco zimnej.

Co więcej, jeżeli nie przepadamy za smakiem samej wody, z powodzeniem możemy dodać np. cytrynę, imbir, laskę cynamonu, multiwitaminę lub elektrolity.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
wodapicie wodydieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także