UrodaSkóra pod oczami – kosmetyki i domowe metody pielęgnacji

Skóra pod oczami – kosmetyki i domowe metody pielęgnacji

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Szybko się starzeje i to na niej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Ważne jest, by zapewnić jej właściwą pielęgnację i tym samym dłużej cieszyć się zdrową i jędrną cerą.

Skóra pod oczami – kosmetyki i domowe metody pielęgnacji
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

20.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skóra pod oczami – co wpływa na jej stan?

Choć skóra pod oczami wymaga innej pielęgnacji niż skóra twarzy, dotykają ją podobne problemy. Ta cienka warstwa skóry jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Słońce, wiatr, mróz mogą sprawić, że na zaniedbanej skórze pod oczami pojawią się pierwsze zmarszczki, stanie się szara i matowa, a także utraci swoją naturalną jędrność. Przeciwdziałanie czynnikom atmosferycznym nie powinno opierać się na samych kosmetykach. Zdrowy tryb życia, bogata w owoce i warzywa (a więc w witaminy i minerały)
dieta, picie dużej ilości wody (dwa litry dziennie) i wysypianie się (osiem godzin snu na dobę) również sprawią, że skóra pod oczami będzie odżywiona i zregenerowana.

Skóra pod oczami – jakie kosmetyki będą dla niej najlepsze?

Skóra pod oczami ma szczególne wymagania, dlatego potrzebuje kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji tej części twarzy. Najważniejsze to znaleźć właściwy dla nas krem pod oczy. Ważne by w swoim składzie zawierał filtry UV, które ochronią tę cienką warstwę przed działaniem promieni słonecznych. To, o czym należy pamiętać to to, by nie nakładać pod oczy kremu do twarzy. Ma on inne właściwości i może spowodować nadmierne wysuszenie skóry pod oczami.

Skóra pod oczami często wymaga większej ilości podkładu. Ukrycie worków pod oczami, opuchlizny lub sińców nie będzie wcale takie trudne, jeśli naszą kosmetyczkę uzupełnimy o żółty korektor. Ma on właściwości kryjące i rozjaśniające – idealne dla najczęstszych problemów ze skórą pod oczami.

By skóra pod oczami była dobrze zregenerowana i oczyszczona, nie można zapomnieć o dokładnym demakijażu. Podczas mycia twarzy usuwamy nie tylko pozostałości kosmetyków, ale też zebrane przez cały dzień zanieczyszczenia, które osadziły się na skórze. Najlepiej wybrać produkt przypisany do rodzaju skóry. Jeśli nie jesteśmy pewni, na który się zdecydować, najbezpieczniejszą opcją jest płyn micelarny.

Pielęgnację skóry pod oczami można wzbogacić również o maseczki na powieki i oczy. Zawarty w nich kwas hialuronowy likwiduje opuchliznę, doskonale nawilża i niweluje cienie pod oczami.

Skóra pod oczami – domowe sposoby na łatwą pielęgnację

W domowym zaciszu jest pełno dobroczynnych składników, które możemy wykorzystać, by samodzielnie przygotować kosmetyk idealny do pielęgnacji skóry pod oczami. Najwięcej dobrodziejstw skrywa w sobie szafka z herbatami, gdzie znajdziemy czarną herbatę, rumianek, szałwię i ziele świetlika – to właśnie te zioła odżywiają i regenerują skórę pod oczami. Okłady stosowane 2-3 razy w tygodniu przyniosą szybkie rezultaty.

Skóra pod oczami świetnie reaguje także na sok z arbuza. Zaskoczone? Wszystko dlatego, że ma on podobne działanie do chociażby olejku migdałowego – świetnie wygładza zmarszczki i przywraca naturalną jędrność skóry. Wystarczy codziennie wklepywać kilka kropel w okolicę oczu.

Komentarze (0)