Trwa ładowanie...
dieta
30-11-2011 22:39

Dieta działa najlepiej, gdy jest sekretem

Według naukowców z New York University jest jeden pewny sposób na zgubienie wagi: nie mówmy nikomu o swoim odchudzaniu!

Share
Dieta działa najlepiej, gdy jest sekretemŹródło: Thinkstockphotos
diyyv2s

Zbliża się Sylwester i zapewne wiele osób wejdzie w Nowy Rok z mocnym postanowieniem: tym razem naprawdę schudnę! Brzmi znajomo? Co roku obiecujemy sobie, że zaczniemy liczyć kalorie i z frytek przerzucimy się na sałatki, a po kilku tygodniach nasz zapał przechodzi. Ale według naukowców z New York University jest jeden pewny sposób na zgubienie wagi: nie mówmy nikomu o swoim odchudzaniu!

Z wyników badań nowojorskich specjalistów wynika, że osoby, które dzieliły się z rodziną i przyjaciółmi szczegółami dotyczącymi nowego reżimu dietetycznego, częściej osiągały słabe wyniki w gubieniu nadwagi. Jak tłumaczą ten fenomen uniwersyteccy naukowcy? Ich zdaniem pozytywne podejście innych osób do naszych starań traktujemy często już jako osiągnięcie i rezultat. I tak słowa zachęty i pochwały sprawiają, że coraz mniej restrykcyjnie podchodzimy do zaleceń naszej nowej diety.

Dr Peter Gollwitzer, który dowodził zespołem badawczym, daje trzy wskazówki, jak uzyskać najlepszy wynik w odchudzaniu.
- Jednym z najprostszych sposobów jest trzymanie buzi na kłódkę – zapewnia. - Inną metodą jest opowiedzenie nie tylko o tym, co zamierzamy zrobić, ale także kiedy, gdzie i jak.

Dlaczego? Bo w ten sposób planujemy sobie przyszłość i bardziej jesteśmy skłonni postępować zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami. Sposób trzeci to zdaniem Gollwitzer podzielenie się swoimi zamiarami z mała grupką najbardziej zaufanych nam osób.

(ma)

* Dieta kontra trądzik**

**Dieta yin-yang oczyści cię z toksyn
*

diyyv2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diyyv2s
diyyv2s