Trwa ładowanie...
szpital

Do szpitala trafiło 9-miesięczne dziecko. W jego krwi wykryto między innymi metamfetaminę

Do jednego z elbląskich szpitali trafił 9-miesięczny chłopiec w stanie krytycznym. Po wykonaniu serii badań lekarze w jego krwi znaleźli substancje psychoaktywne. Matce chłopca zostały postawione zarzuty.

Share
Do szpitala trafiło 9-miesięczne dziecko. W jego krwi wykryto między innymi metamfetaminę
Źródło: iStock.com
d23axh5

Lekarze ze szpitala, do którego trafił chłopiec, zawiadomili policję. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Okręgowa w Elblągu. – Dziecko było w złym stanie. Objawiało się to takimi drgawkami padaczkowymi. Pod opieką lekarzy jego stan się nie pogarszał, zadbano to dziecko i ujawniono, że w jego krwi znajdują się środki psychotropowe, takie ja: metamfetamina czy efedryna – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej Iwona Piotrowska w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

9-miesięczny chłopiec trafił do szpitala w stanie krytycznym

Policja zajęła się już dochodzeniem w tej sprawie. Matce chłopca przedstawiono zarzuty narażenia 9-miesięcznego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

– W toku wszczętego śledztwa zatrzymano osobę zobowiązaną do opieki nad dzieckiem. Kobiecie przedstawiono zarzut, a prokurator skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony przez sąd – mówi prok. Iwona Piotrowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Prokuratura przekazała również sprawę do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Elblągu, ośrodek ma sprawdzić sytuację rodzinną w domu podejrzanej. – Sąd Rejonowy w Elblągu postanowił o umieszczeniu małoletniego do czasu prawomocnego zakończenia postępowania w zawodowej rodzinie zastępczej. To oznacza, że gdy dziecko wydobrzeje na tyle, aby opuścić szpital, nie trafi do rąk rodzica tylko rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego – zaznacza prok. Iwona Piotrowska.

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23axh5

Podziel się opinią

Share
d23axh5
d23axh5