DomJak usunąć plamy z potu? Pozbądź się nieprzyjemnych zabrudzeń za pomocą kilku składników

Jak usunąć plamy z potu? Pozbądź się nieprzyjemnych zabrudzeń za pomocą kilku składników

Jak usunąć plamy z potu? Na pewno wszystko masz w swojej kuchni lub łazience.
Jak usunąć plamy z potu? Na pewno wszystko masz w swojej kuchni lub łazience.
Źródło zdjęć: © 123RF
11.08.2020 13:45

Pewnie czasem zastanawiasz się na tym, jak usunąć plamy z potu? Nic dziwnego, w końcu są to jedne z najbardziej problematycznych zabrudzeń, których zwykłe pranie po prostu nie jest w stanie usunąć. Żółte plamy powstające na ciuchach są zmorą wielu miłośników białych ubrań. Zobacz, jak szybko i skutecznie usunąć plamy z potu i ciesz się świeżością ubrań.

Razem z latem powraca odwieczny problem, czyli jak usunąć plamy z potu. Mało estetyczne plamy powstające na ubraniach na szczęście można zlikwidować prostymi patentami, bo zwykłe środki piorące mogą być za słabe na tego rodzaju zabrudzenia. Co w takim razie wykorzystać do usunięcia plam z potu?

Jak usunąć plamy z potu – pomocny amoniak

Jednym z najlepszych środków do usuwania plam z potu jest amoniak, który na pewno znały nasze babcie. Jeśli chcesz pozbyć się żółtych zabrudzeń z jasnej bawełny, nie znajdziesz lepszego sposobu. Na 1 litr wody zastosuj 1 łyżeczkę amoniaku i w takiej mieszance upierz wybraną tkaninę. Jeszcze innym pomysłem jest trzymanie zaplamionej tkaniny nad parującą wodą, po czym nałożenie materiału na szyjkę butelki z amoniakiem. Tym sposobem usuniesz plamy z potu, ale nie zapomnij o dodatkowym wypraniu ubrania.

Jak usunąć plamy z potu – niezawodny ocet

Amoniak jest pomocny, ale nie zawsze mamy go w domu. W związku z tym do usunięcia plam z potu warto wykorzystać zwykły ocet. Najlepiej sprawdzi się, gdy mamy do czynienia ze świeżymi, ale niezbyt intensywnymi plamami. Po prostu zalej octem plamy i pozostaw środek na tkaninie przez kwadrans. Następnie upierz ubranie ręcznie w proszku do prania i gotowe. Warto wiedzieć, że zastosowanie octu pomoże w przyszłości na wolniejsze wchłanianie potu. Jeżeli ten sposób nie zadziała, usuniesz plamy z potu za pomocą pasty z octu i sody oczyszczonej (proporcja 2:3).

Jak usunąć plamy z potu – mieszanka sody i wody utlenionej

Kolejnym domowym sposobem na usunięcie plam z potu jest skorzystanie z roztworu sody oczyszczonej połączonej z wodą i wodą utlenioną. Proporcje są banalne do zapamiętania, ponieważ to równy podział, czyli 1:1:1. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, po czym nanieś na plamy i pozostaw na 45 minut, a na koniec wypierz w letniej wodzie. Usunięcie plam z potu jeszcze nigdy nie było takie proste.

Jak usunąć plamy z potu – zapobieganie

Jeśli nie chcesz borykać się z uciążliwymi plamy z potu, spróbuj wdrożyć kilka łatwych porad. Staraj się prać białe ubrania w proszku i sodzie oczyszczonej i wybieraj dezodoranty o mniejszej zawartości aluminium. Częstym błędem jest zakładanie ubrań zaraz po zaaplikowaniu dezodorantu albo antyperspirantu. Poczekaj chwilę, aż wszystko wyschnie i dopiero wtedy załóż ubranie. Jeśli chcesz uniknąć plam z potu, w niektórych przypadkach pomoże założenie czegoś pod spód ubrania.

Źródło artykułu:WP Kobieta