Blisko ludziDominik Tarczyński atakuje prezydenta-seksistę. Sam wyśmiewał kobiety, jedna odpowiada

Dominik Tarczyński atakuje prezydenta-seksistę. Sam wyśmiewał kobiety, jedna odpowiada

Dominik Tarczyński atakuje prezydenta-seksistę. Sam wyśmiewał kobiety, jedna odpowiada
Źródło zdjęć: © AKPA
Karolina Błaszkiewicz
08.10.2018 17:27, aktualizacja: 08.10.2018 17:45

"Ona taka wredna, bo taka brzydka?" – napisał w 2014 r. na Twitterze Dominik Tarczyński o Agnieszce Gozdyrze. Przypomniano mu to, gdy teraz skrytykował prezydenta za jego niewybredne komentarze. Dziennikarka reaguje.

Dominik Tarczyński, poseł PiS, postanowił uderzyć w prezydenta Legionowa– Romana Smogorzewskiego. Nie bez znaczenia było, że wspiera go PO. Teraz, gdy ubiega się o reelekcję, zażartował sobie z kandydatek do rady miasta. Na nagraniu z konwencji wyborczej mówił, że jedna jest "za ładna, ale ma wiele innych walorów", inna zaś to "pani od seksu, no i od biologii". Tarczyński ostro skomentował jego wybryk w felietonie dla Radia Maryja. "To jest wielka obrzydliwość, aby w ten sposób traktować kobiety i nie ponosić konsekwencji. To jest coś, co w polskiej tradycji jest nie do przyjęcia" – napisał oburzony.

Poseł zapomniał jednak, że sam w przeszłości brał sobie za cel kobiety. Niejednokrotnie obrażał je za pośrednictwem Twittera. Wśród nich w 2014 r. znalazła się Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsatu. Właśnie wtedy jeden z internautów wstawił jej dość niekorzystne zdjęcie, a Dominik Tarczyński krótko, acz dosadnie je skomentował. "Ona taka wredna, bo taka brzydka?" – można było przeczytać. Na fali popularności dzisiejszych słów polityka, Gozdyra zdecydowała się mu odpowiedzieć.

"Tak, panie pośle - to moje stare zdjęcie. Bez makijażu, z brzydkim grymasem" – zwraca się do Tarczyńskiego dziennikarka. I dodaje: "Nie, nie miałam żadnych operacji. Mam swoje lata i swoje zmarszczki. Na wszelki wypadek: proszę nie przepraszać, proszę może po prostu nic nie napisać". Poseł jak na razie nie zabrał głosu. A przecież w sieci nic nie ginie. Na liście obrażonych przez Tarczyńskiego są jeszcze inne kobiety: zwykłe internautki i rozpoznawalne panie, które w czymś się z nim nie zgodziły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl