Trwa ładowanie...
zbiórka pieniędzy

Filipek ma guza mózgu. Potrzebuje pomocy, a zbiórka kończy się lada moment

Damian i Małgorzata, rodzice małego chłopca, robią, co mogą, aby uratować życie syna. Obecnie jedynym rozwiązaniem jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Internatowa zbiórka zbliża się ku końcowi, a wciąż brakuje sporo pieniędzy. To ostatnia chwila, żeby pomóc Filipkowi.

Share
Filipek ma guza mózgu. Potrzebuje pomocy, a zbiórka kończy się lada moment
Źródło: Facebook
d2nr9ua

"Od dwóch miesięcy codziennie przekonujemy się, czym jest rozpacz i strach (...). Życie Filipa wisi na włosku. Ciężko się podnieść po takim ciosie. Zwłaszcza kiedy za chwilę nadchodzi kolejny. Rezonans pokazał, że guz w główce zdążył już urosnąć do ponad 8 centymetrów. Nie potrafiliśmy tego zrozumieć – nasz synek nie miał jeszcze nawet dwóch latek" – wspominają rodzice.

Filip walczy o życie. Dorzuć nawet złotówkę

Filipek przeszedł już jedną poważną operację w Polsce, jednak pomimo starań lekarzy nie udało się przeprowadzić jej tak, jak wszyscy by tego chcieli. "W czasie operacji udało się usunąć tylko część guza – tylko trzy z ośmiu centymetrów. Nowotwór wciąż jest w główce Filipa. W każdej chwili może odrosnąć, dać przerzuty" – tłumaczą rodzice.

Okazało się, że chłopiec ma w głowie wyściółczak anaplastyczny, czyli najbardziej agresywny nowotwór mózgu. Lekarze stwierdzili, że cudem będzie, jeśli dziecko dożyje do piątego roku życia.

d2nr9ua

Małgorzata i Damian zaczęli desperacko szukać pomocy w sieci i dowiedzieli się o rodzinie, która przeszła przez podobny horror, a pomoc znalazła w jednej z amerykańskich klinik. Rodzice Filipka od razu wysłali tam wyniki badań swojego syna.

"Dostaliśmy kwalifikację do leczenia w Nationwide Childrens Hospital w USA. To doskonała wiadomość. Niestety obok niej jest też ta zła – leczenie Filipka będzie kosztowało ponad 5,5 mln złotych! To niewyobrażalne pieniądze" – piszą i proszą o wsparcie.

Co prawda udało się zebrać sporą sumę pieniędzy, jednak przy tak gigantycznych kosztach to wciąż za mało, aby chłopiec mógł zostać zoperowany. Zbiórka pieniędzy na stronie siepomaga.pl trwa do końca kwietnia, zatem jest już ostatni moment, aby pomóc Filipkowi. Link TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nr9ua

Podziel się opinią

Share
d2nr9ua
d2nr9ua