FitnessĆwiczeniaĆwiczenia w domu. Z łatwością wzmocnij kręgosłup podczas domowej kwarantanny

Ćwiczenia w domu. Z łatwością wzmocnij kręgosłup podczas domowej kwarantanny

Ćwiczenia w domu. Z łatwością wzmocnij kręgosłup podczas domowej kwarantanny
Źródło zdjęć: © Getty Images
21.04.2020 13:05, aktualizacja: 22.04.2020 10:13

Wzmocnij swój kręgosłup i podejmij ćwiczenia w domu. Nie pozwól, aby czas kwarantanny domowej był odpoczynkiem od aktywności fizycznej! Choć siłownie pozostają zamknięte, nie zapomnij o wprowadzeniu rekreacji w zaciszu czterech ścian. Siedzący tryb życia nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, dlatego zacznij od prostych ćwiczeń w domu dla zdrowszego kręgosłupa. Nie potrzebujesz do tego ani specjalnych przyrządów ani maty.

Ćwiczenia w domu wykonywane regularnie przyniosą zaskakujące efekty, które od razu odczujesz. Zmobilizuj się do aktywności i wprowadź kilka wzmacniających ćwiczeń na kręgosłup. Na pewno coraz częściej odczuwasz skutki siedzenia w domu – bolą cię zastane mięśnie i szybciej się męczysz. Skończ z tym przesiadywaniem przed komputerem i postaw na domowe ćwiczenia.

Ćwiczenia w domu – jakie są zasady?

Jeśli chcesz w najbliższym czasie rozpocząć przygodę z domowymi ćwiczeniami na kręgosłup, zacznij stosować się do podstawowych zasad.

  1. Obudź swoje ciało – na początek zacznij od truchtu w miejscu albo od pajacyków (ćwiczenie wykonuj przez pół minuty).
  2. Chcąc poprawić kondycję wystarczy, że będziesz ćwiczyć w domu codzienne przez kwadrans. Choć wydaje się to niewiele, po pewnym czasie odzyskasz utraconą energię, a twoje mięśnie znacznie się rozluźnią.
  3. Jeśli borykasz się z wadliwą postawą, możesz wspomóc się "pajączkiem".

Zobacz także: Ćwiczenia w domu. Plan treningu na czas koronawirusa

Ćwiczenia w domu – proste przykłady

Nie musisz katować się długimi zestawami ćwiczeń w domu, które zamiast wspomóc, tylko cię osłabią. Wybierz mądrze i rozsądnie proste, wręcz błyskawiczne zestawy – w ten sposób ulżysz swoimi plecom, a ty poczujesz się znacznie lepiej.

Przykłady domowych ćwiczeń:

  1. W pozycji siedzącej albo stojącej unieś ramiona do góry – wydychając powietrze, opuszczaj ręce. Ćwiczenie powtarzaj na spokojnie minimum 10 razy.
  2. Weź głęboki oddech i unieś ręce poniżej linii ramion. Gdy będziesz wydychać powietrze, ramiona skieruj za siebie, a na wdechu powróć do poprzedniej pozycji – powtarzaj ćwiczenie kilka razy.
  3. Stań prosto, a ręce unieś przed siebie na wysokość ramion. Podczas wydychania, uginaj kolana (zgięcie nie powinno przekraczać 90 stopni). Dobrze kontroluj kolana, ponieważ nie mogą one wychodzić poza linię placów u stóp. Powtarzaj ćwiczenie kilka razy.

Ćwiczenia w domu – o czym jeszcze pamiętać?

Pamiętaj, że nie tylko ćwicząc wzmacniasz swój kręgosłup oraz mięśnie. Dobrze, gdy zaczniesz również wprowadzać zasady dla lepszej kondycji. Staraj się podczas siedzenia rozluźniać ciało, możesz raz na jakiś czas robić przerwy i po prostu kilka razy powtarzać przysiady. Przeciągaj się dla rozluźnienia pleców, ale unikaj nadmiernego pochylania się. Jeśli zależy ci na prostych ćwiczeniach w domu, wykonuj kilka brzuszków dziennie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta