Glinka czerwona. Czy znasz jej właściwości i szerokie zastosowanie?
Glinka czerwona jest bardzo uniwersalnym środkiem stosowanym w pielęgnacji ciała i włosów. Szczególnie polecana jest w przypadku osób z cerą tłustą i trądzikową, ponieważ skutecznie zniweluje wiele uciążliwych niedoskonałości cery. Na dodatek glinka czerwona posiada szereg minerałów, które wpływają na ogólny stan funkcjonowania organizmu.
08.06.2020 10:53
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Możesz wykorzystać glinkę czerwoną na wiele ciekawych sposobów, a na dodatek każdy z nich zapewnia fantastyczne działanie. Znajdziesz ją w wielu popularnych kosmetykach, w tym w pastach do zębów. Uniwersalność glinki czerwonej sprzyja jej wykorzystaniu w szeroko pojętej pielęgnacji twarzy i włosów.
Glinka czerwona – co to jest?
Najogólniej mówiąc, glinka czerwona to proszek należący do minerałów ilastych. Ze względu na zawartość ładunku ujemnego, powala na skuteczne uregulowanie pH skóry. Po wydobyciu glinki czerwonej przy pomocy drewnianych narzędzi, musi zostać naturalnie osuszona na słońcu, aby jej działanie magnetyczne zostało uaktywnione. Gotowa glinka ma postać pyłu, który po zmieszaniu z wodą tworzy gładką masę.
Glinka czerwona – jakie posiada właściwości?
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że glinka czerwona posiada w sobie duże ilości minerałów typu krzem, glin, żelazo, potas, wapń, mangan, fosfor, miedź oraz cynk. To sprawia, że ta niepozorna glinka wykazuje bardzo ważne właściwości:
- łagodzi zmiany przy trądziku różowatym;
- niweluje nadmiar sebum;
- działa antyseptycznie;
- bardzo dobrze uszczelnia naczynia krwionośne;
- doskonale oczyszcza skórę.
Choć najczęściej glinkę czerwoną poleca się przy pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, równie dobrym pomysłem jest stosowanie także przy cerze wrażliwej i naczynkowej.
Glinka czerwona – jakie ma zastosowanie?
Wcześniej wspomniane właściwości są wykorzystywane w kosmetyce i lecznictwie. Popularne zastosowania glinki:
- maseczka na twarz – możesz przygotować ją samodzielnie;
- suplement diety - działa detoksykacyjnie;
- składnik pasty do zębów – wzmacnia dziąsła;
- maska do włosów – także do samodzielnego wykonania;
- mydło – idealne do codziennej pielęgnacji;
- okład – wspaniale przyspiesza proces gojenia się ran i siniaków.
Jak widzisz, zastosowanie glinki czerwonej jest bardzo szerokie, więc z powodzeniem sprawdzi się zarówno w kosmetyczce, jak i domowej apteczce. Poradzi sobie z toksynami, trądzikiem, a nawet z cellulitem.
Glinka czerwona – jakie przynosi efekty?
Tak naprawdę glinkę czerwoną możesz stosować praktycznie przy pielęgnacji całego organizmu. Zarówno w formie roztworu, jak i maski czy kompresu poradzi sobie doskonale.
Efekty stosowania glinki czerwonej:
- Twarz – oczyszcza pory i niweluje nadmiar sebum, łagodzi stany zapalne, a skóra jest naturalnie napięta.
- Ciało – odpręża i oczyszcza oraz przyspiesza regenerację naczyń krwionośnych.
- Włosy – działa przeciwłupieżowo i uzupełnia minerały, dzięki czemu włosy są mocne.
- Jama ustna – wstrzymuje krwawienie dziąseł i zapobiega parodontozie.
Pamiętaj, że najlepsza glinka czerwona to taka, która jest w czystej postaci bez żadnych substancji zapachowych i konserwujących. Znajdziesz ją w aptece, ponieważ tam są dostarczane tylko produkty z atestami.