Glinka na włosy. Czy znasz ten najnowszy trend w pielęgnacji? Poznaj zasady stosowania
Jak się okazuje glinka ma na włosy niezwykły wpływ. Idealnie sprawdza się przy oczyszczaniu skóry głowy, a także hamuje wydzielanie sebum. Oprócz tego glinka wykazuje szereg innych właściwości, które doskonale sprawdzają się przy klasycznej pielęgnacji. Jeżeli dotychczas stosowałaś glinkę wyłącznie na twarz, czas to zmienić i postawić na całościową kosmetykę.
Glinka na włosy wspaniale poradzi sobie z podrażnieniami skóry głowy oraz pobudzi cebulki do wzrostu. W końcu glinka jako sproszkowany minerał zawiera w sobie mnóstwo cennych makro i mikroelementów, które są wręcz stworzone dla skóry oraz włosów. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, nim nałożysz glinkę na włosy.
Glinka na włosy – który rodzaj wybrać?
Oczywiście istnieje wiele rodzajów glinek, co ma duże znaczenie, jeśli chodzi o jej nałożenie na włosy. Każdy rodzaj posiada inny zestaw składników, więc mogą się między sobą różnić działaniem.
Rodzaje glinek na włosy:
- zielona – najpopularniejsza, sprawdzi się przy przetłuszczającej się skórze twarzy i głowy, ponieważ normalizuje sebum;
- biała – bardzo delikatna, pomoże wrażliwej skórze głowy i przy cienkich włosach, bo przywraca równowagę i łagodzi podrażnienia;
- czerwona – wzmacnia cebulki i uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega wypadaniu;
- marokańska – inaczej ghassoul, oczyszcza włosy z pozostałości produktów stylizacyjnych;
- czarna – chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Zobacz także: Mąka kukurydziana na włosy i skórę
Glinka na włosy – jak ją zastosować?
Gdy już wybierzesz dla siebie odpowiedni rodzaj glinki na włosy, czas zastanowić się nad możliwością jej zastosowania. Odpowiednio nałożona pomoże w oczyszczaniu skóry głowy oraz nadaniu włosom świeżości.
1. Jako szampon – wymieszaj glinkę z wodą i umyj włosy jak tradycyjnym szamponem. Po użyciu koniecznie będzie nałożenie odżywki albo maski.
2. Jako maska do włosów – wymieszaj glinkę z ulubionym olejkiem i nałóż całość na włosy i skalp. Pozostaw na 20 minut, po czym spłucz i umyj głowę szamponem.
3. Jako suchy szampon – nałóż glinkę u nasady włosów, zostaw na kilka minut i wyczesz szczotką.
4. Jako peeling – wymieszaj glinkę z ulubionym olejkiem i łyżką cukru. Nałóż na skórę głowy i potrzymaj kilka minut, a następnie klasycznie umyj włosy.
Glinka na włosy – jakie są zalety stosowania?
Przy regularnym stosowaniu glinki na włosach zauważysz znaczne efekty. Przede wszystkim praca gruczołów łojowych zostanie uregulowana, cebulki będą odżywione, skóra głowy nie będzie mieć podrażnień, zmniejszy się wypadanie włosów, a także ich objętość zostanie zwiększona. Czy można chcieć więcej?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl