Trwa ładowanie...
d1cf6o9

Glinka kosmetyczna – rodzaje i ich właściwości

Glinka kosmetyczna to kolejny naturalny składnik wielu kosmetyków o szerokim zastosowaniu zarówno pielęgnacyjnym, jak i leczniczym. Łagodny profil działania glinki sprawia, że kosmetyki z jej udziałem w składzie polecane są do każdego rodzaju skóry, a domowe kosmetyki, w tym maseczki i peelingi znacznie wzbogacą swoje działanie, mając w składzie glinkę kosmetyczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Glinka kosmetyczna dzięki właściwościom pielęgnującym skórę wchodzi w skład wielu popularnych kosmetyków
Glinka kosmetyczna dzięki właściwościom pielęgnującym skórę wchodzi w skład wielu popularnych kosmetyków (iStock.com, Fot: Minerva Studio)
d1cf6o9

Glinka zielona

Zielona glinka charakteryzuje się kolorem, który jest wynikiem struktury zbudowanej z jonów dwuwartościowego żelaza. Dzięki temu zieloną glinkę wykorzystuje się do czyszczenia oraz pielęgnacji skóry. Ponadto glinka zielona dysponuje wartościami leczniczymi, dlatego może być zbyt mocna i nie poleca się jej do stosowania na wrażliwą skórę. Kosmetyki z zieloną glinką można stosować do każdego rodzaju skóry dzięki właściwościom bakteriobójczym. Spotykana jest również jako składnik produktów przeciwzmarszczkowych.

Glinki do twarzy znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

d1cf6o9

Glinka czerwona

Glinka czerwona strukturą przypomina zieloną, dlatego podobnie do niej może być wykorzystywana do wchłaniania zanieczyszczeń i martwego naskórka. Kosmetyki ze czerwoną glinką stosuje się przede wszystkim na skórę tłustą, dzięki właściwościom uszczelniającym pory i zwężającym krwionośne naczynia. Czerwoną glinkę wykorzystuje się również w leczeniu cery trądzikowej.

Glinka żółta

Właściwości glinki żółtej są zbliżone do tych znanych ze struktury glinki czerwonej, a jej główne różnice polegają na barwie i składzie, który zawiera więcej tlenku żelaza. Dzięki temu glinka żółta wykorzystywana jest w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry mieszanej, dojrzałej oraz w lżejszych przypadkach trądziku różowatego.

d1cf6o9

Biała glinka

Biała glinka określana jest również jako glinka porcelanowa lub chińska. Jest jednocześnie najczęściej spotykanym rodzajem. Posiada cechy regenerujące i odżywcze i jest doskonała dla skóry wrażliwej, dojrzałej i suchej. Co więcej, glinka biała odznacza się łagodną strukturą, co wpływa na zdolność kojenia podrażnień skóry. Tłumaczy to również częstą obecność białej glinki w produktach dla niemowląt.

Glinka różowa

Różowa glinka zawiera w sobie cechy zarówno glinki czerwonej, jak i białej, które połączone są ze sobą w stosunku 1:2. Skutkuje to różową barwą i właściwościami określanymi jako hipoalergiczne. W ten sposób kosmetyki z różową glinką stosuje się przede wszystkim do skóry suchej, wrażliwej oraz zmęczonej i powoli regenerującej się.

d1cf6o9

Glinka niebieska

Glinka niebieska bywa nazywana również bentonitem i znana jest ze swoich uniwersalnych właściwości. Do jej najważniejszych cech należy normalizacja cery tłustej, na której mogą pojawiać się krosty, łuszczyca czy trądzik. Ponadto glinka niebieska umożliwia znacznie skuteczniejsze usuwanie martwego naskórka oraz nadmiernego łoju, który blokuje dostęp tlenu do skóry. Co więcej, kosmetyki z niebieską glinką łatwo wchłaniają się w głąb skóry.

d1cf6o9

Podziel się opinią

Share

d1cf6o9

d1cf6o9