Sprytny sposób na krojenie arbuza. Już nie wrócisz do starych nawyków

GotowaniePrzepisySprytny sposób na krojenie arbuza. Już nie wrócisz do starych nawyków24.08.2021 16:06
Arbuz
Arbuz
Źródło zdjęć: © Getty Images

Arbuz to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych owoców. Jest nie tylko słodki, ale i odświeżający. Problem stanowi zazwyczaj krojenie i spożywanie arbuza. Na szczęście znamy sposób, dzięki któremu się nie pobrudzisz.

Arbuz to owoc znany na całym świecie. Jest to gatunek rośliny z rodziny dyniowatych. Pochodzi z Afryki Południowej, gdzie nadal rośnie dziko.

Arbuz w 92 procentach składa się z wody i tylko niewielkiej ilości witamin, ale za to zawiera dużo przeciwutleniaczy, które doskonale wspomagają organizm przed rozwojem chorób nowotworowych.

Arbuz zalecany jest również każdemu, kto zmaga się z problemami układu trawiennego. Owoc ten dodatkowo przyśpiesza przemianę materii. Warto też wspomnieć, że zawiera niewiele kalorii. W 100 gramach jest ich tylko 30.

Sposób na arbuza

Niestety arbuzy należą do grupy owoców, które dla niektórych są problematyczne pod względem jedzenia. Ten duży owoc trzeba najpierw pokroić, a później uważać, żeby nie pobrudzić się wyciekającym z niego miąższem.

W sieci pojawił się filmik, w którym pokazano prosty trik na krojenie arbuza. Większość osób dzieli go na duże plastry i później je nad talerzem.

Tymczasem autorzy filmiku radzą, aby przeciąć arbuza na połowę, położyć wewnętrzną częścią na deseczce, a następnie pokroić go w kostkę i nie odwracać.

W ten sposób uzyskamy łatwe do wyjmowania podłużne kawałki, które można swobodnie zjeść bez obawy o pobrudzenie.

Jak pokroić i podawać arbuza w fajny sposób

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Jagoda Grondecka z powrotem w Polsce. Dlaczego wróciła z Afganistanu?

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także
Komentarze (6)