UrodaGrzywka a kształt twarzy. Czy każdej kobiecie pasuje grzywka?

Grzywka a kształt twarzy. Czy każdej kobiecie pasuje grzywka?

Grzywka a kształt twarzy. Czy każdej kobiecie pasuje grzywka?
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Tatiana Naklicka
02.07.2018 00:55, aktualizacja: 02.08.2018 13:39

Grzywka dodaje dziewczęcego uroku, jednak powinna być dopasowana do kształtu twarzy. Jeśli chcemy odmienić wizerunek, możemy zdecydować się na prostą grzywkę, grzywkę na boki lub grzywkę ścinaną po skosie. Modne uczesanie może odjąć nam lat, ale nie wszystkim pasuje. Podpowiadamy jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy.

Prosta grzywka — do jakiego kształtu twarzy pasuje?

Prosta grzywka to dobre rozwiązanie dla kobiet, które mają owalną twarz uważaną za najbardziej zbliżoną do ideału. Ponadto przy owalnej twarzy można ciąć dowolnie grzywkę, asymetrycznie czy na boki. Prosta grzywka jest z reguły dość ciężka, dlatego sprawdzi się również przy twarzy podłużnej, którą cechuje przede wszystkim wysokie czoło oraz spiczasta broda. Mocna linia grzywki optycznie zaokrągli twarz.

Poza tym wysokie czoło zmniejszymy, wybierając krótką gęstą grzywkę. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które lubią nowoczesny look. Prosta grzywka stanowi idealne wykończenie boba (na włosach sięgających za ucho) oraz long boba (sięgającego do lub za ramiona).

Obraz
© iStock.com | sUs_angel

Grzywka na boki — do jakiego kształtu twarzy pasuje?

Grzywka ma różne oblicza, a jednym z najciekawszych jest grzywka na boki, którą możemy stylizować w dowolny sposób. Warto ją podtapirować, tak aby była wyraźnie widoczna linia oddzielająca grzywkę od reszty włosów. Grzywkę możemy również gładko zaczesać na boki, tworząc grzeczną wersję codziennej lub eleganckiej stylizacji.

Grzywka na boki najlepiej pasuje kobietom, które mają okrągłą twarz, ponieważ włosy będą lekko opadać na twarz, optycznie ją wyszczuplając. Grzywka na boki to również ciekawe rozwiązanie dla kobiet, które mają trójkątną twarz. Musimy jednak uważać, aby nie wywołać odwrotnego efektu.

Obraz
© iStock.com | JNemchinova

Grzywka po skosie — do jakiego kształtu twarzy pasuje?

Grzywka po skosie jest idealnym wyborem dla kobiet, które mają kwadratową twarz. Widocznie zarysowana linia szczęki oraz szerokie czoło będą znakami charakterystycznymi, które chcemy zamaskować.

W tym celu sprawdzi się grzywka, która przechodzi przez całe czoło, ale jednocześnie „ciągnie” w jedną stronę. Grzywka asymetryczna również będzie dobrym wyborem dla kobiet o kwadratowej twarzy. W tym przypadku nie musimy stylizować włosów prostownicą. Lepiej pozostawić grzywkę rozwichrzoną.

Dzięki kosmetykom do stylizacji Twoja grzywka może mieć inny kształt każdego dnia.

Efekt nieładu nie tylko doda nam uroku, ale również sprawi, że twarz będzie wyglądała smuklej.

Obraz
© iStock.com | JNemchinova

Rzadka grzywka — co można z nią zrobić?

Kobiety, które mają rzadkie włosy, w tym grzywkę, powinny uważać, aby modelując włosy lub decydując się na zdecydowane modne cięcie nie wywołać odwrotnego efektu. W tym wypadku lepiej poczekać aż włosy staną się gęstsze lub bardziej puszyste, stosując odpowiednie suplementy wzmacniające, odżywki oraz olejki naturalne, dzięki którym poprawi się kondycja włosów.

Jeśli mamy pewność, że włosy będą rzadkie, lepiej sprawdzić lub zapytać fryzjera, czy modna grzywka będzie nam pasowała. Lepszym rozwiązaniem może się okazać wystrzępienie włosów, zrobienie pazurków.

Obraz
© iStock.com | iofoto