Trwa ładowanie...

Hammam- jak zorganizować sobie domowe SPA?

Rytuał Hammam składa się z tradycyjnych tureckich zabiegów pielęgnacyjnych, które są ukojeniem zarówno dla duszy, jak i dla ciała. Obecnie obejmuje on nawilżanie, oczyszczanie i masowanie skóry całego ciała. Głównym celem tego rytuału jest przywrócenie skórze pięknego wyglądu, a także zapewnienie poczucie odprężenia.

Hammam- jak zorganizować sobie domowe SPA?Źródło: iStock.com
dxhefl4
dxhefl4

Czym jest rytuał Hammam?

Rytuał Hammam powszechnie kojarzony jest z tureckimi łaźniami, w których wiele pokoleń haremowych nałożnic przygotowywało się do nocy spędzonej w alkowie sułtana. Jednakże korzeni tego rytuału należy doszukiwać się już w starożytnym Rzymie. Wówczas łaźnie były traktowane nie tylko jako miejsca pozwalające dbać o higienę osobistą, ale również jako miejsca spotkań towarzyskich, a nawet biznesowych. Obecnie ceremoniał Hammam dzieli się na cztery etapy, których należy ściśle przestrzegać.

W celu wykonania domowego rytuału Hammam należy wcześniej wyposażyć się we wszystkie niezbędne akcesoria:

Mydła, olejki, balsamy i wiele innych kosmetyków, które przydadzą Ci się w domowym SPA znajdziesz na WP radarOkazji.

Etap I rytuału Hammam: Nawilżenie ciała

Pierwszym etapem domowego rytuału Hammam jest dokładne nawilżenie skóry całego ciała przez kąpiel w gorącej wodzie. W profesjonalnym zabiegu krok ten polega na seansie w saunie parowej. Celem kąpieli w ciepłej wodzie jest zwilżenie skóry, a także jej zmiękczenie. Ponadto pod wpływem gorącej wody pory naszej skóry otwierają się, dzięki czemu łatwiej je oczyścić z toksyn.

dxhefl4

Etap II rytuału Hammam: Oczyszczanie ciała

Drugi etap domowego SPA jest oczyszczanie ciała przy użyciu mydła Savon Noir i rękawicy Kessa. Savon Noir to czarne mydło o czarnej barwie i gęstej konsystencji. Składa się ono z czarnych oliwek i oleju z pestek winogron. Z kolei rękawica Kessa jest wykonana z szorstkiego materiału, dzięki czemu dobrze radzi sobie z usuwaniem martwego naskórka. Celem drugiego etapu rytuału hammam jest oczyszczenie skóry, usunięcie martwego naskórka, a także poprawa mikrokrążenia.

Etap III rytuału Hammam: Odżywienie skóry

Trzeci etap rytuału hammam polega na odżywieniu skóry za pomocą glinki Rhassoul — marokańskiej glinki wulkanicznej, której drogocenne właściwości zostały odkryte już w XII w. Celem tego zabiegu jest odżywienie i ujędrnienie skóry.

Etap IV rytuału Hammam: Nawilżenie

Ostatnim etapem domowego rytuału Hammam jest nawilżenie skóry za pomocą oleju arganowego, nazywanego również „płynnym złotem”. Ten eliksir świetnie nawilża i odżywia skórę, pozostawiając ją jedwabiście gładką przez kilkanaście godzin po aplikacji. Przy czym dla lepszych efektów warto nakładać olej arganowy ręką, dokładnie wmasowując go w skórę całego ciała.

dxhefl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhefl4