Trwa ładowanie...
d2teokv

Jak dobrać fryzurę do okrągłej twarzy?

Okrągła twarz dodaje dziewczęcego uroku i odejmuje sporo lat. Jej proporcje nie zawsze jednak są uwielbiane przez kobiety. Sposobem na wydłużenie okrągłej twarzy jest odpowiedni makijaż, a także fryzura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobietom o okrągłej twarzy pasują pełne objętości, krótkie fryzury
Kobietom o okrągłej twarzy pasują pełne objętości, krótkie fryzury (iStock.com, Fot: jandrielombard)
d2teokv

Charakterystyka okrągłej twarzy

Najważniejszą cechą okrągłej twarzy jest to, że jej długość i szerokość są zbliżone. Poza tym wyróżniają ją obłe policzki i słabo zarysowany podbródek. Osoby o okrągłej twarzy posiadają także niskie i szerokie czoło. W przypadku okrągłej twarzy dobór fryzury będzie miał na celu jej wydłużenie, a przy tym optyczne wysmuklenie.

W przypadku problemu z określeniem kształtu twarzy warto stanąć przed lustrem i spróbować nakreślić na tafli szminką zarys twarzy, a następnie przypasować otrzymany kształt do okręgu, owalu, trójkąta czy kwadratu.

d2teokv

Okrągła twarz – jakich fryzur nie dobierać?

Najpierw dobrze jest zacząć od tego, jakich fryzur nie dobierać do okrągłej twarzy. Przede wszystkim należy unikać uczesań, których długość kończy się na wysokości podbródka lub kości policzkowych. To dodaje twarzy obłości i sprawia, że policzki wydają się jeszcze pulchniejsze.

Lepiej również nie dobierać do okrągłej twarzy krótkich włosów odsłaniających całą twarz, a także takich, które nie mają objętości i mocno przylegają do głowy. Poza tym w przypadku okrągłej twarzy nie sprawdzą się dłuższe cieniowane włosy, zakręcające się w kierunku twarzy na wysokości podbródka. Niekorzystnie mogą wyglądać także symetryczne przedziałki i drobne loczki okalające okrągłą twarz.

Fryzura dla okrągłej twarzy — długie włosy

Jednym z najlepszych rozwiązań dla kobiet z okrągłą twarzą są długie proste włosy, najlepiej z asymetrycznym przedziałkiem. Ścięte na równo lub delikatnie cieniowane na końcach skutecznie wysmuklą nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.

Instagram.com

Poza tym okrągła twarz wyda się smuklejsza, gdy zdecydujemy się na cięcie do ramion, a kosmyki delikatnie pokręcimy prostownicą. Fryzura nabierze objętości, odbierając ją twarzy.

d2teokv

W układaniu włosów pomogą kosmetyki do stylizacji, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Instagram.com

Idealne fryzury z krótkich włosów dla okrągłej twarzy

Najlepsze krótkie fryzury dla okrągłej twarzy to takie, w które wkrada się delikatny bałagan. Chodzi o to, żeby miały objętość i nie przylegały do skóry głowy. Poza tym smukłości twarzy doda wycięcie boków i położenie akcentu na czubek głowy.

Instagram.com

Poza tym paniom o okrągłych twarzach pasować będzie fryzura typu pixie z grzywką. Chodzi o krótkie włosy z dłuższymi kosmykami na czubku głowy, które opadają asymetrycznie na czoło.

Instagram.com

Upięcia idealne dla okrągłej twarzy

Najprostszym sposobem wysmuklenia okrągłej twarzy jest związanie włosów w wysoki kucyk. Może to być zarówno uczesanie odsłaniające czoło, jak i z grzywką, byleby była ułożona na bok.

Instagram.com

Poza tym na tej samej zasadzie zadziała wysoko upięty kok. Niezależnie od tego, czy będzie luźny, czy sztywno związany, pozwoli na wysmuklenie okrągłej twarzy bez zbędnego wysiłku.

Instagram.com

Ostatni pomysł fryzury dla okrągłej twarzy spodoba się paniom, które nie przepadają za wysokimi upięciami. Dobrze wygląda bowiem uczesanie na linii karku z puszczonymi kosmykami wzdłuż twarzy.

Instagram.com
d2teokv

Podziel się opinią

Share

d2teokv

d2teokv