Trwa ładowanie...

Jak dobrać fryzurę do okrągłej twarzy?

Okrągła twarz dodaje dziewczęcego uroku i odejmuje sporo lat. Jej proporcje nie zawsze jednak są uwielbiane przez kobiety. Sposobem na wydłużenie okrągłej twarzy jest odpowiedni makijaż, a także fryzura.

Share
Jak dobrać fryzurę do okrągłej twarzy?Źródło: iStock.com, fot: jandrielombard
d1n3scg

Charakterystyka okrągłej twarzy

Najważniejszą cechą okrągłej twarzy jest to, że jej długość i szerokość są zbliżone. Poza tym wyróżniają ją obłe policzki i słabo zarysowany podbródek. Osoby o okrągłej twarzy posiadają także niskie i szerokie czoło. W przypadku okrągłej twarzy dobór fryzury będzie miał na celu jej wydłużenie, a przy tym optyczne wysmuklenie.

W przypadku problemu z określeniem kształtu twarzy warto stanąć przed lustrem i spróbować nakreślić na tafli szminką zarys twarzy, a następnie przypasować otrzymany kształt do okręgu, owalu, trójkąta czy kwadratu.

Okrągła twarz – jakich fryzur nie dobierać?

Najpierw dobrze jest zacząć od tego, jakich fryzur nie dobierać do okrągłej twarzy. Przede wszystkim należy unikać uczesań, których długość kończy się na wysokości podbródka lub kości policzkowych. To dodaje twarzy obłości i sprawia, że policzki wydają się jeszcze pulchniejsze.

d1n3scg

Lepiej również nie dobierać do okrągłej twarzy krótkich włosów odsłaniających całą twarz, a także takich, które nie mają objętości i mocno przylegają do głowy. Poza tym w przypadku okrągłej twarzy nie sprawdzą się dłuższe cieniowane włosy, zakręcające się w kierunku twarzy na wysokości podbródka. Niekorzystnie mogą wyglądać także symetryczne przedziałki i drobne loczki okalające okrągłą twarz.

Fryzura dla okrągłej twarzy — długie włosy

Jednym z najlepszych rozwiązań dla kobiet z okrągłą twarzą są długie proste włosy, najlepiej z asymetrycznym przedziałkiem. Ścięte na równo lub delikatnie cieniowane na końcach skutecznie wysmuklą nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: b_thebug

Poza tym okrągła twarz wyda się smuklejsza, gdy zdecydujemy się na cięcie do ramion, a kosmyki delikatnie pokręcimy prostownicą. Fryzura nabierze objętości, odbierając ją twarzy.

d1n3scg

W układaniu włosów pomogą kosmetyki do stylizacji, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: littlelozslife

Idealne fryzury z krótkich włosów dla okrągłej twarzy

Najlepsze krótkie fryzury dla okrągłej twarzy to takie, w które wkrada się delikatny bałagan. Chodzi o to, żeby miały objętość i nie przylegały do skóry głowy. Poza tym smukłości twarzy doda wycięcie boków i położenie akcentu na czubek głowy.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: corte_joaozinho

Poza tym paniom o okrągłych twarzach pasować będzie fryzura typu pixie z grzywką. Chodzi o krótkie włosy z dłuższymi kosmykami na czubku głowy, które opadają asymetrycznie na czoło.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: shrt_hair_ideas

Upięcia idealne dla okrągłej twarzy

Najprostszym sposobem wysmuklenia okrągłej twarzy jest związanie włosów w wysoki kucyk. Może to być zarówno uczesanie odsłaniające czoło, jak i z grzywką, byleby była ułożona na bok.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: jennahmlt

Poza tym na tej samej zasadzie zadziała wysoko upięty kok. Niezależnie od tego, czy będzie luźny, czy sztywno związany, pozwoli na wysmuklenie okrągłej twarzy bez zbędnego wysiłku.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: cerijmthias_

Ostatni pomysł fryzury dla okrągłej twarzy spodoba się paniom, które nie przepadają za wysokimi upięciami. Dobrze wygląda bowiem uczesanie na linii karku z puszczonymi kosmykami wzdłuż twarzy.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: yulia_skavys
d1n3scg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n3scg
d1n3scg