FitnessJak pozbyć się brzucha? Sposoby na odchudzenie brzucha

Jak pozbyć się brzucha? Sposoby na odchudzenie brzucha

Jak pozbyć się brzucha? Sposoby na odchudzenie brzucha
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
14.12.2018 20:28

Na wygląd brzucha wpływa kilka czynników i nie zawsze to ‘oponka’ jest największym problemem. Często brzuch wystaje, ponieważ jego mięśnie są wiotkie, a układ pokarmowy nie pracuje tak, jak powinien. Zatem dopiero zdrowy brzuch może być pięknym i płaskim brzuchem.

Jak zgubić brzuch – zdrowe nawyki

Zdarza się, że to nie widoczna oponka odpowiedzialna jest w najwyższym stopniu za nieatrakcyjność brzucha. Prawdziwy problem często tkwi bowiem w zdrowiu układu pokarmowego. Organizm o słabej przemianie materii jest ociężały i zastany, a fakt ten przejawia się wydętym brzuchem.

Sposobów na zgubienie wydętego brzucha jest kilka. Pierwszym z nich jest unormowanie procesu trawienia. Pomoże w tym dieta bogata w błonnik. Ten znaleźć można w produktach zbożowych, orzechach i nasionach, kaszach oraz roślinach strączkowych. Poza tym właściwe będzie także spożywanie probiotyków, na przykład kefiru, który zawiera żywe kultury bakterii. One z kolei wpływają pozytywnie na florę bakteryjną jelit. Wymienione produkty powinny stanowić stałe elementy diety. Warto natomiast ograniczyć spożywanie posiłków wysoko przetworzonych, między innymi fast foodów, dań instant, słodyczy oraz napojów słodzonych.

Dobremu trawieniu sprzyjać będzie także inny sposób, a jest nim ruch. Dlatego chcąc odchudzić brzuch, warto ruszać się ogólnie, wybrać spacer zamiast podróży autobusem, jeśli trasa nie jest długa czy schody zamiast windy.

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha – dieta

Chcąc odchudzić brzuch, należy na pewno unikać części produktów. Oprócz tych wymienionych powyżej, czyli dań instant i typu fast food, napojów słodzonych oraz słodyczy, w odstawkę powinny pójść także makaron, ryż, tłuste mleko i mięso, masło, a także olej roślinny. Poza tym warto zmienić przyzwyczajenia co do technik przyrządzania posiłków. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie dań smażonych, lepiej postawić na pieczenie albo gotowanie na parze.

Do produktów przyjaznych podczas odchudzania brzucha należą z kolei:

 • warzywa,
 • pieczywo razowe,
 • koktajle owocowe,
 • pikantne przyprawy,
 • czarna kawa bez cukru,
 • ryby,
 • chude mięso,
 • chudy nabiał.

Dieta na zrzucenie brzuszka nie powinna być jednak monotonna. Warto porcjować każdy produkt, tak aby nie stracić równowagi w dostarczanych do organizmu wartościach odżywczych.

Odchudzanie brzucha – trening aerobowy

Jak poza tym pozbyć się tłuszczu z brzucha? Najlepszym sposobem będzie wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Są to ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie i jednocześnie redukują poziom tkanki tłuszczowej. Partie mięśni brzucha najlepiej ćwiczyć wykonując:

 • brzuszki proste i skośne,
 • podciąganie kolan do klatki piersiowej w luźnym zwisie na drążku,
 • deskę,
 • skrętoskłony.

Mięśnie brzucha należą do najszybciej regenerujących się, dlatego osoby zaawansowane w treningach mogą wykonywać je nawet 5 razy w tygodniu. Początkujący, którzy planują zrzucenie brzuszka, powinni w swoim planie treningowym ująć 2 lub 3 dni treningów. Po spaleniu tkanki tłuszczowej można przejść do treningu siłowego, który wyrzeźbi mięśnie brzucha.